1 haftada göbek yağlarınızdan kurtulun! Öyle bir yöntemi var ki…

1 haftada göbek yağlarınızdan kurtulun! Öyle bir yöntemi var ki... 2
Ender Saraç’ın en çok tercih edilen diyetlerinden biri olan hurma ve yoğurt diyeti ile bir haftada göbek yağlarınızdan kurtulmanız mümkün. Kur’an- Kerim’de adı gelen besinlerden olan hurmanın faydaları saymakla bitmiyor.

Bu mucizevi besin birde yoğurtla tüketilince faydası katlanarak artıyor. Hurma ve yoğurt ikilisi faydaları ile şaşırtıyor. Size istediğiniz ideal kilonuza ulaşmanızda yardımcı olacak bu yöntem nasıl mı uygulanıyor? İşte hurma yoğurt diyeti ve bilmeniz gereken her şey…
Haftada 5 ile 7 kilo arasında zayıflatan hurma yoğurt diyeti ünlü beslenme uzmanı Ender Saraç‘ın en çok tercih edilen diyeti. Günde 21 hurma ile sınırlı olan diyetle 7 günde 5 kilo veriliyor.

Ender Saraç‘ın en çok tercih edilen diyetlerinden biri olan hurma yoğurt diyetinde su dışında yemek yok. Bu diyetin en önemli özelliği göbek yağlarını eritmesi. Kabızlık ve hazımsızlık sorunu olanlar için de hurma yoğurt diyeti eşsiz bir zayıflama formülü. Bu diyet sert gelirse, 15 günde 7 kilo verebileceğiniz ve yine hurma ile yapılan alternatif bir diyet planı da var.

Hurma lif oranı yüksek, glisemik indeksi düşük, kişiyi uzun süre tok tutan ve böylece zayıflamakta önemli rol oynayan harika bir besindir. Yüksek fibrin içeriği sayesinde kabızlığı ve hazımsızlığı önleyen hurma kalori bakımından da dengeli. Kuru bir orta boy hurmanın kalorisi 42’den fazla değildir. Haliyle bu diyette günlük 900 kalori almış olacaksınız.

Bu diyet göbeğini eritmek isteyenler için birebir. İşte haftada 7 kilo verdiren hurma yoğurt diyeti…

HURMA DİYETİ:

Ender Saraç tavsiyeli bu diyette hurma, yoğurt, yeşil çay ve su dışında birşey yok. Günde en fazla tüketilecek hurma sayısı da 21. Bu diyet 7 gün boyunca ara verilmeden yapılıyor. Diyetin sonunda vereceğiniz kilo 5 ile 7 arasında değişiyor. Diyeti uygularken günde en az 40 dakika yürümeniz isteniyor.

HURMA DİYETİ NASIL YAPILIR:

Hurma diyeti hem göbek eriten hem de kilo verdiren bir diyettir. Her öğünde 7 adet hurma ve bir kase light yoğurt olmak üzere günde toplam 21 adet hurma ve 3 kase light yoğurt tüketilmesi gerekir. Hurma yoğurt diyetini yaparken gün boyu bol su içerek diyetin etkinliğini artırabilirsiniz.

HURMALARI BİR GÜN ÖNCEDEN SUYA YATIRIN:

Hurma diyetinin etkisini artırmak ve kalorisini düşürmek için önereceğimiz bu işlemi yapın. Hurma diyeti yapmadan önce ertesi gün tüketeceğiniz 21 adet hurmayı bıçakla ortadan ikiye kesip suya koyun. Suda bekletilen hurmanın laksatif yani bağırsak yumuşatıcı, ishal yapıcı etkisi artıyor. Böylece tok tutma özelliği bir kaç katına çıkıyor.

HURMA DİYETİ PROGRAMI:

Hurma diyetinde ara öğünler yok. Sadece sınırsız su ve yeşil çay serbest. Hurma yoğurt diyetinde öğünler şu şekilde:

  • Sabah Kahvaltısı: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma
  • Öğlen Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma
  • Akşam Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma

Kaynak:SABAH

Dertlere Derman : 40 Yaş Üzeri Herkes Günde 2 Bardak İçmeli 2

Dertlere Derman : 40 Yaş Üzeri Herkes Günde 2 Bardak İçmeli

Sizi gerçekten sevip sevmediğini gösteren 16 ipucu 2

Sizi gerçekten sevip sevmediğini gösteren 16 ipucu