7 yaşındaki çocuklara dağıtılan kitap velileri kızdırdı

7 yaşındaki çocuklara dağıtılan kitap velileri kızdırdı

Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan ve İzmir Çiğli Doğa Koleji’nde 7 yaşındaki üstün zekalı çocuklara dağıtıldığı iddia edilen sözde çocuk kitabı velileri kızdırdı.

Kitapta “Kadınların Jon’la çıkmamak için kullandıkları en iyi 10 bahane nedir?” sorusuna karşılık 10 cevap arasında “Üzgünüm başka gezegenden olanla çıkmıyorum” ifadesiyle birlikte “O hafta sonu cinsiyet değiştirmek için ameliyat oluyorum” şıkkı yer aldı.

İzmir Çiğli Doğa Koleji’nde 7 yaşındaki üstün zekalı öğreciler sınıfına dağıtılan Yapı Kredi Yayınları’nın Garfieldisimli kitabında tepki çeken ifadeler yer aldığı iddia edildi.

Kitaptaki bir görselde “Kadınların Jon’la çıkmamak için kullandıkları en iyi 10 bahane nedir?” sorusuna karşılık 10 cevap arasında “Üzgünüm başka gezegenden olanla çıkmıyorum” ifadesiyle birlikte “O hafta sonu cinsiyet değiştirmek için ameliyat oluyorum” sözlerinin bulunması şoke etti.

Bu ifadelerin veliler tarafından sert tepki görmesinin ardından Garfield isimli sözde çocuk kitabı, bir öğretmen tarafından toplatıldı. Kamuoyu tarafından duyulmaması için de okul yönetiminin büyük çaba gösterdiği iddia edildi. Yeni Akit’in haberine göre, kitaplarda hem erkek hem kız çocuklar için, “İstedikleri kişiyi sevme hakkı vardır: Kız ya da erkek” ifadelerine de yer verildi.

ÖNE ÇIKAN YAZILAR

Send this to a friend