8 yaşındaki çocuğun kafasından çıkan hayrete düşürdü: Pansuman için gidip bir yıl kaldılar

addtext 01 24 10.07.59

Gaziantep’te 2022 yılına girilen yılbaşı gecesi havai fişekleri izlemek için terasa çıkan 8 yaşındaki çocuğun başına yorgun mermi isabet etti. Aile çocuğun kafasını saksıya çarptığını düşünürken gerçek, hastanede ortaya çıktı. Yapılan tetkikler sonucu tespit edilen yorgun mermi çocuğun kafasından çıkarılırken küçük çocuk bir yıl yoğun bakım tedavisi gördü.

addtext 01 24 10.07.42

Gaziantep’te 2022 yılına girilen yılbaşı gecesi meydana gelen olayda, o zaman 8 yaşında olan Ahmet Bilgin, havai fişek gösterisini izlemek için evlerinin teras katına çıktı. Havai fişekleri seyreden Ahmet’in kafasına nereden geldiği tespit edilemeyen kurşun isabet etti. Ağır yaralanan talihsiz çocuğa ilk müdahaleyi yakınları yaptı.

SAKSI SANDILAR MERMİ ÇIKTI

Kafasını saksıya çarptığını sanan aile pansuman için özel bir hastaneye giden aile çocuğun başında kurşun olduğunu öğrenince hayatlarının şokunu yaşadı. Hastanede yedi ay yoğun bakımda kalan Ahmet Bilgin bir yıllık tedavi süreciyle yeniden hayata tutundu.

Beyin Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Aslan Güzel, “Ahmet Bilgin isimli çocuk hastanemize yaklaşık bir yıl önce ateşli silah yaralanması nedeniyle getirildi. Beyinde ödem, kanama mevcuttu komadaydı. İki müdahale gerçekleştirdik. Bir tarafında maalesef kısmi zayıflık gelişti. Taburcu oldu. Kontrolümüzün birinci yılında iyi gördük ama daha fizik tedaviye ihtiyacı var” dedi.

addtext 01 24 10.07.21

‘PANSUMAN İÇİN HASTANEYE GİTTİK BAŞINDA KURŞUN ÇIKTI’

Ahmet Bilgin’in babası Mehmet Fatih Bilgin çocuğu Ahmet Bilgin’in kafasına saksıya vurduğunu düşünerek hastaneye pansuman için gittiklerini belirterek, “2022 yılbaşında oğluma havadan gelen yorgun mermi isabet etti. Oğlum havai fişekleri izlemek için terasa çıktı. Arkasında saksı vardı.

Kafasından kan gelmeye başlayınca saksıya çarptı sandık. Sonra yakında bulunan bir özel hastaneye pansuman için gittik. Filmini çektiler başında mermi var dediler. Orada ilk müdahalenin ardından Gaziantep başka hastaneye sevk ettiler. Oğlum burada yedi ay yoğun bakımda kaldı. Yoğun bakımın ardından fizik tedaviye başladık bugünde kontrole geldik. Umudumuzu hiç kaybetmedik. Oğlumuzun iyileşeceğine inandık. Allaha şükür oğlumuza kavuştuk” ifadelerine yer verdi.

addtext 01 24 10.07.08

‘KURŞUNU ATAN HALA YAKALANMADI’

Kurşunun atanın hala yakalanmadığını ifade eden Baba Bilgin, “Yetkililerden rastgele ateş açan bu magandaların yakalanmasını istiyorum.” ifadelerini kullandı.

addtext 01 24 09.27.20

Kalbinizin zayıfladığını gösteren belirtiler! Hemen doktora başvurun

addtext 01 24 11.19.33

Her şey büyürken biz git gide küçülüyoruz…