Anne ve bebeğine saldırdı, görenler küreklerle koştu! Ayı dehşeti böyle bitti

Anne ve bebeğine saldırdı, görenler küreklerle koştu! Ayı dehşeti böyle bitti 1

ABD’de oğluyla birlikte okuldan çıkıp bir kliniğe doğru giden genç anne, yolda başına geleceklerden habersiz şekilde ilerlerken korkunç bir saldırıya uğradı. Ayı ile karşı karşıya kalan anne ve oğulun yardımına çevredekiler ellerinde kürekle koştu.

addtext 01 21 03.22.11

ABD’nin Alaska eyaletinde yaşayan 24 yaşındaki Summer Myomick, 1 yaşındaki oğlu Clyde Ongtowasruk ile birlikte Kingikmuit okulundan çıkıp yakınlardaki bir sağlık merkezine doğru yola koyuldu.

Dışarıda büyük bir kar fırtınası vardı. Adeta göz gözü görmüyordu. Kucağında oğluyla birlikte fırtınadan korunmak için hemen kapalı bir yere girmek isteyen genç anne, 30 yıl sonra ilk kez meydana gelen bir olayın tam ortasında kalacağından habersizdi.

addtext 01 21 03.22.00

FIRTINANIN İÇİNDEKİ ‘İRİ KİŞİ’

Saat öğlen 2 olmasına rağmen hava kararmaya başlamıştı bile. Okul ile gidecekleri sağlık merkezinin arasındaki mesafe çok uzun olmasa da kar fırtınası işleri zorlaştırıyordu.

Anne, kucağında çocuğu ile birlikte kaybolmamak adına temkinli ve yavaş yavaş hedefine doğru ilerlerken kar fırtınasının içinde birini gördüğünü sandı. Karşısındakinin oldukça iri biri olduğunu düşündükten sonra ona seslenmeye başladı ama cevap gelmiyordu.

addtext 01 21 03.21.49

YOLLARINI KESİP SALDIRMAYA BAŞLADI

Sağlık merkezine yalnızca 100 metre kalmıştı ki kimsenin düşünmeyeceği bir şey oldu. Kar fırtınasının içerisindeki ‘iri kişi’ bir kutup ayısıydı ve genç anneyle çocuğunun önüne atlayarak yollarını kesti. Anne ve kucağındaki çocuğuna saldırmaya başlayan ayı, ikisine de peş peşe yaralar vermeye devam etti.

Kar fırtınası sebebiyle etraftaki insanlar neler olduğunu tam olarak anlayamasa da bir şeylerin ters gittiğini fark ettiler ve müdahale etmek için dışarı çıktılar. Bir kutup ayısının anne ve çocuğuna saldırdığını gören sağlık merkezi ve okul yetkilileri hemen ayıyı korkutup kaçırmaya çalıştı.

ÖĞRENCİLER GÖRMESİN DİYE…

Okul müdürü Dawn Hendrickson, öğrencilerine binadan çıkmayı yasakladı ve tüm pencerelerdeki perdeleri kapatmaya başladı. Öğrencilerinin bu vahşi sahneyi görmelerini istemiyordu.

Ellerine aldıkları kürekle ayıya vurmaya başlayan insanların ardından kutup ayısı birden anne ve çocuğuna saldırmayı bıraktı. Kısa bir süre sabit kaldıktan sonra bu kez hedefine kendisine vuranları almıştı. Kendilerinin hedef olduklarını gören grup, hemen içeri doğru koşmaya başladılar ve son anda kapıyı ayının yüzüne kapatmayı başardılar.

addtext 01 21 03.21.40

OKULA GİRMEYE ÇALIŞTI

Bering Boğazı Okul Bölgesi’nin yöneticisi Susan Nedza yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Kutup ayısı onların peşinden koşuyordu ve içeri girmeye çalıştı. Tek kelimeyle korkunç. Bu hiçbir zaman tecrübe edeceğinizi düşünmediğiniz bir olay.

Alaska eyaletinde bulunan Wales şehrinde herhangi bir güvenlik gücü bulunmadığı için can havliyle okula kaçan grup, halktan yardım istemeye başladı. Bu sırada ise kutup ayısı tekrar genç anne ve bebeğinin yanına dönmüştü.

SİLAHLA VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Kutup ayısı anne oğula peş peşe darbeler indirirken kimliği belirlenemeyen bir kişi, elindeki tüfekle olay yerine geldi. Kutup ayısına ateş etmeye başladı ve ayı, kısa süre içerisinde oracıkta öldü. Birçok yerlerinden ölümcül darbeler alan ve oldukça kan kaybeden anne ve oğlu da olay yerinde hayatlarını kaybetti.

 

Olayın ardından Alaska eyalet polisi hemen şehre geldi. Yapılan incelemenin ardından anne ve çocuğunun kar fırtınası sebebiyle yaklaşan tehlikeyi fark edemedikleri ortaya çıktı. Genç anne ve oğlunun cansız bedeninden arta kalanlar ise incelenmek üzere Anchorage şehrine gönderildi.

BUZULLAR ERİDİKÇE VAKALAR ARTACAK

Kuzey kutbuna yakınlığıyla bilinen Alaska eyaletinde ölümle sonuçlanan kutup ayısı saldırısı çok sık rastlanan bir şey değil ama uzmanlar buzların erimesi hızlandıkça ayılarla insanların daha sık karşılaşmasının kaçınılmaz olacağına dikkat çekiyor.

 

Öte yandan kutup ayısının neden genç anne ve çocuğuna saldırdığı ise bilinmiyor.

Ölüm hiç beklemediği bir anda geldi! Evinde bilgisayar oyunu oynayan gencin acı sonu... 1

Ölüm hiç beklemediği bir anda geldi! Evinde bilgisayar oyunu oynayan gencin acı sonu…

Damat kahvesinde son nokta! Gelinin kız isteme töreninde şırıngayla yaptığı sosyal medyada gündem yarattı 2

Damat kahvesinde son nokta! Gelinin kız isteme töreninde şırıngayla yaptığı sosyal medyada gündem yarattı