Bel Ağrısı Çeken Veya Duruşunu Düzeltmek İsteyenler İçin Japon Yöntemi

Bel Ağrısı Çeken Veya Duruşunu Düzeltmek İsteyenler İçin Japon Yöntemi 3

İş hayatında masa başı işler yüzünden ister istemez zamanla oturuşu bozulanlar ve bel ağrısı çekmeye başlayanlar… Yoğun çalışma hayatı yüzünden spora zaman ayıramayanlar, bu Japon yöntemi ile duruşunuzu düzeltebilir, bel ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.

Size son zamanlarda Japonya’da sağlık konusunda en popüler olan kitaplardan birinden bahsetmek istiyoruz. Kitabın yazarı Toshiki Fukutsudzi ve kendisi kitabında belirttiği uygulaması basit bir yöntemle pelvik kemiğinde rahatsızlığı olanların iyileşmesini sağlıyor, duruşlarını düzeltiyor ve hatta yağlarının erimesine bile yardımcı oluyor.

Bu Basit Yöntemin Uygulanış Şekli Şu Şekilde;

1) Bir banyo havlusunu önce rulo şeklinde sarıp, dağılmaması için iple bağlıyoruz.

2) Sonra sert bir zemin üzerine yatıp, iple bağlamış olduğumuz havluyu belimizin altına koyuyoruz.

3) Bacaklarımızı omuz genişliğinde açarak, ayak parmaklarımızı birbirine değecek şekilde üçgen yapıyoruz.

4) Kollarımızı da yukarı doğru esnetip, ardından avuçlarımızın içini yere değdirerek bu pozisyonda 5 dakika kalıyoruz.

Yeni başlayanlar için biraz zorlayıcı bir egzersiz  gibi gelebilir, ama bir süre sonra vücut buna alışarak kolaylıkla yapmaya başlayabiliyorsunuz.

Sabah kahvaltı yapmadan önce 5 dk, öğlen ve akşam ise yemek yemeden önce 5’er dakika olmak üzere günde toplam 3 kez bu egzersizi yaparsanız, yavaş yavaş duruşunuz düzeliyor ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başlıyorsunuz. Kambur duruş yüzünden bel ağrısı sorunu yaşıyorsanız o da birkaç gün içerisinde hafifliyor ve rahatlıyorsunuz.

Hatta ilginç bir şey daha eklemek istiyorum; akşam bu egzersizi yapmadan önce boyunuzu ölçün ve sonucu bir kağıda yazın, ardından 5 dakikalık egzersizi yaptıktan sonra boyunuzu tekrar ölçerek kağıda yazın, sonuçlar karşısında şaşırabilirsiniz, çünkü boyunuzun yarım cm uzadığını fark edeceksiniz. Denemek bedava. ?

Sağlıklı Beslenme İçin 8 Öneri 6

Sağlıklı Beslenme İçin 8 Öneri

Bitter Çikolata Tüketmeniz İçin 5 Harika Neden 1

Bitter Çikolata Tüketmeniz İçin 5 Harika Neden