Bilimsel Olarak Ispatlı Zayıflatan Tek Besin


Meyvenin %90’ı su olduğundan dolayı, metabolizmayı hızlandırmak ve kilo vermek için çok faydalı bir besin! Bilimsel olarak kanıtlanan bu besin zayıflamanızda etkin bir rol oynayarak sağlıklı kilo vermenizi sağlıyor. Peki diyet yaparken ve günlük hayatta yediğiniz yiyecekler kaç kalori? Merak ediyorsanız işte cevabı…

Zayıflatan Besin

Yağ yağma ve kolayca kilo verme bakımından greyfurt suyu içmenin mükemmel bir yol olduğunu birçok araştırma kanıtlamıştır. Fakat, sonuçları gözle görebilmeniz için, tüketimini sağlıklı bir diyetle ve fiziksel egzersizlerle dengelememiz gereklidir.

Greyfurtun zayıflamaktaki gücü zengin potasyum ve yağ yakımını hızlandıran enzim içeriğinden gelmektedir. Greyfurtun %90’ı sudur ve bu da, metabolizmayı hızlandırmaya ve kilo vermeye yardımcı olur.

Zayıflamak için oluşturulan diyetlerde kaloriyi azaltmak kadar, tuzu azaltmak da çok önemlidir.

Bu durumda greyfurtu diyetinize dahil etmek kilo vermenize çok büyük katkı sağlar çünkü 1 adet greyfurtta boyutuna bağlı olarak ortalama 60 kalori vardır, tuz oranı çok düşüktür, potasyum oranı ise yüksektir.

Greyfurt

Meyvelerin Kalorilerinin Listesi

Bu listeyi her gün görebileceğiniz bir yerde bulundurmanızı öneririz. Böylece her gün yediğiniz kalorileri sayabilir veya hangi meyveyi ne kadar yiyeceğinize karar verebilirsiniz.

Değerler yaklaşık olarak 100 gram meyve içindir.

Greyfurt: 26 kalori

Muşmula: 28 kalori

Armut: 38 kalori

Kızılcık: 41 kalori

👍🏻Bu da ilginizi çekebilir ⭐️ 

video

Mandalina: 41 kalori

Elma: 45 kalori

Portakal: 53 kalori

Ananas: 55 kalori

Kivi: 56 kalori

Nar: 62 kalori

Muz: 85 kalori

Avokado: 232 kalori


Maile Gönder