Bu 5 Alışkanlık Sizi Daha Hızlı Yaşlandırıyor

Güzelliğin ve fiziksel görünüşün takıntıya dönüştüğü bir dünyada yaşıyoruz. Güzelliğin herşey olduğunu düşünüyoruz ve pahalı güzellik kürleri ve diyetlerle gençlik iksirini arıyoruz. Öyle görünüyor ki, yaşlanmayı hayatın, hayatımızın bir parçası olarak rahatlıkla kabul edemiyoruz.

Bu 5 Alışkanlık Sizi Daha Hızlı Yaşlandırıyor
Bu 5 Alışkanlık Sizi Daha Hızlı Yaşlandırıyor

Yaşlanırken üzerinde durmamız gereken, fiziksel görünüşümüzden çok sağlığımızdır. Sağlığımız iyi olmazsa hoşlandığımız aktiviteleri de yapamaz oluruz.

Sağlık gerçekten önemlidir fakat çoğu zaman ona hiç önem vermeyiz. Sağlığımıza dikkat etmek doğal güzelliğimizin de yıllarca bizimle kalmasını sağlar.

Aşağıdaki alışkanlıklardan biri sizde de var mı? Öyleyse, yaşlanma sürecinizihızlandırıyor olabilirsiniz.

1. Sağlıksız beslenmek

Şeker, tuz, doymuş yağlar ve işlenmiş gıdalar, sağlığımız için iyi değildir. Bunlar, bakımı yapılmayan saat gibi, vücudumuzun daha hızlı paslanmasına yol açarlar.

Sebzeler, meyveler, balık ve yağsız et gibi taze gıdalara yönelin ve çay için. Yeşil ve beyaz çay, iki harika antioksidan kaynağıdır ve evet, bunları beyaz şekerle tatlandırmayı unutun. Onun yerine esmer şeker, şekerotu ya da agave kullanın. Vücut suyunu korumak için su içmeyi unutmayın, vücudunuzdaki suyun korunması, cildinizin sağlıklı, genç ve güzel kalmasına katkı sağlar.

2. Çok güneşlenmek

Güneş ve bize sağladığı D vitamini vücudumuz için muhteşemdir. Eğer güneşin parladığı bir ülkede yaşıyorsak gerçekten şanslıyız, fakat uzmanlara göre dışarıdayken aldığımız güneş yeterlidir.

Kumsal harika bir doğal yatıştırıcı olmasına rağmen, güneş altında çok zaman geçirirsek, vücudumuz dıştan olduğu kadar içeriden de erken yaşlanacaktır. Cildimiz daha çabuk kırışır, güneş lekeleri oluşur ve daha yaşlı görünürüz, daha kötüsü cilt kanseriyle Rus ruleti oynamış oluruz.

👍🏻Bu da ilginizi çekebilir ⭐️ 

video

3. Duygusal sağlığın bozulması

Hep kızgın olduğumuzda, çok endişelendiğimizde, acele ettiğimizde veya çok stresli olduğumuzda, bunların hepsi, karın ağrısı, baş ağrısı, kas ve kemik problemleri gibi yığınla ağrı ve hastalığa dönüşürler. Yeni bir sayfa açın, kendinize bakın ve başka bir yol bulun.

Sahip olduğunuz güzel şeylere odaklanın, hep olumsuzluğa yoğunlaşmayın. Sık sinirlenmemeye gayret edin ve stresin hayatınızı kontrol etmesine izin vermeyin. Durumları kabullenin, dünyayı olduğu gibi kabul edin ve hayata gülümseyerek bakın.

4. Çok fazla rutine bağlamak

Rutine çok fazla bağlanmak da bizi daha hızlı yaşlandıran bir diğer alışkanlıktır. Her şeyi bitirmiş gibi hissediyorsak, hiçbir şey bizi şaşırtmıyorsa ve günü her zamanki gibi başlayıp bitiriyorsak, dışta ve içte yaşlanmaya başlamışız demektir.

Sinemaya, tiyatroya, müzelere gidin, faaliyette bulunun, kendinize değer katın. Daha canlı, daha aktif ve kesinlikle daha genç hissedeceksiniz. Heyecanınızı ve öğrenme arzunuzu korursanız, kendinizin ve etrafınızdaki her şeyin nasıl daha genç göründüğünü fark edeceksiniz.

5. Uykusuzluk, sigara, içki ve hareketsiz yaşam tarzı

Vücudumuzu daha hızlı yaşlandıracak bunlardan daha kötü alışkanlık yoktur. Uyku bizi içten ve dıştan onarır; vücudumuzu ve zihnimizi sakinleştirip bizi genç ve sağlıklı tutar. Sigara vücudumuz için zehirdir ve fiziksel etkileri şiddetli ve açıktır. Günde bir bardak şarap ya da bira içmede sorun yok, fakat aşırı içmek erken yaşlanmaya yol açar. Son olarak da, yeterince egzersiz yapmamak, yaşlanmanın ana sebeplerindendir. Her gün birkaç kat merdiven çıkmak, yürümek ve ya dans etmek gibi biraz egzersiz yapın, daha genç hissedip göründüğünüzü fark edeceksiniz.

Kremleri ve kürleri unutun; genç görünüp hissetmek için alışkanlıklarınızı değiştirin!

⭐️- EN ÇOK İZLENENLER - ⭐️ 
video
video
video
video
video
video
video
video

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here