Canan Karatay ‘Türk halkı bu yüzden bu halde’ diyerek uyardı! ‘O besinlerin tüketimi azaltılırsa hastalıklar azalır’

addtext 09 24 11.51.42

Sağlıklı beslenmenin yanı sıra hastalıklara ilişkin yaptığı ezber bozan açıklamalarla da gündem olan Prof. Dr. Canan Karatay bu defa ekmek konusunda herkesi uyardı. Uzman isim ‘Ülkemizde malesef çok aşırı miktarda ekmek tüketiliyor. Ekmekteki gluten dost bakterileri yok ediyor.’ diyerek ekmek tüketiminin azaltılması gerektiğine dikkat çekti.

addtext 09 24 11.50.34

Sağlıklı beslenme ve kalp sağlığıyla ilgili verdiği tavsiyelerle adından sıkça söz ettiren iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bu defa ekmek tüketimine dair açıklamalarıyla gündem oldu.

İyilik Sağlık programında soruları cevaplayan Prof. Dr. Canan Karatay ‘Ülkemizde malesef çok aşırı miktarda ekmek tüketiliyor. Ekmekteki gluten dost bakterileri yok ediyor. Türkiye’deki en büyük problemlerden biri de pandemi diyorum ben kabızlık. Bunu yapan da gluten.’ diyerek ekmek tüketiminin azaltılması gerektiğini vurguladı.

addtext 09 24 11.50.21

Karatay sözlerine şöyle devam etti; ‘Türkiye’de kişi başına 200 kilo ekmek tüketiliyor diyor Dünya Sağlık Organizasyonu. Eğer kişi başına tüketilen ekmek miktarı yüzde 30 azaltılırsa Türkiye görülen kronik hastalıklar da yüzde 30 azalır.’ diyerek ekmek tüketiminde dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekti.

Canan Karatay son olarak; ‘Çok fazla ekmek yenildiğini için, makarna, mantı ve börekler yenildiği için Türk halkı bu halde’ açıklamasını yaptı.

addtext 09 22 12.24.56

Cansız bedeni bulunmuştu… Lise öğrencisi Fevzettin Ay’ın ölmeden önceki ses kaydı herkesi ağlattı: “Babam beni hiç öpmedi! Hakkını helal etsin”

addtext 09 27 11.26.03

İzmir’deki ‘Akran zorbalığı’ infial yarattı! Cinsel içerikli film izletip, işkence yapmışlardı… Bakanlık harekete geçti