Deprem bölgesine yardım için gönderilen montun her bir cebinden çıkanlar duygulandırdı! ‘Bunu yapan cehenneme girer mi?’

addtext 02 14 05.39.11

Kahramanmaraş merkezle toplam 10 ilde etkili olan depremlerin ardından başlatılan yardım kampanyaları ile bölgeye yardım yağdı. Bölgeye gönderilen bir montun cebinden çıkanlar ise depremzedeleri duygulandırdı. Depremzede kadın, montun cebinden çıkanları gözyaşlarıyla anlatırken, ‘Bunu yapan cehenneme girer mi?’ ifadelerini kullandı. Sosyal medyada paylaşılan bu görüntüler izleyenleri duygulandırdı.

Yardım kampanyaları ile toplanan ayni yardımlar deprem bölgesindeki depremzedelere dağıtılmaya devam ediyor. Depremzede bir kadının yardım için gelen montun cebinden çıkanları gözyaşlarıyla anlattığı görüntüler ise izleyenleri hüzünlendirdi.

‘BUNU YAPAN CEHENNEME GİRER Mİ?’

Kendisine verilen ve nereden gönderildiği belli olmayan bir montun cebinden çıkanları gözyaşları ile anlatan depremzede bir kadın “Bu yardımdan geldi, üşüdüğümüz için. Sağ olsunlar aldık, giydik. Elimizi cebine attık ki 1 cebinden kek çıktı. Kıyıp da yiyemedik bile. Nasıl üşüdüğümüzü nasıl bildiler se öbür cebinden 4 tane çorap çıktı. Kim yapar bunları? Sizce bunu yapan cehenneme girer mi? Bu da yetmedi diğer cebinden yine kıyıp da yiyemedim gofret çıktı. Çocuklarıma bile kıyıp da veremedim, sağ cebinde duruyor. Diğer cebine de bir baktım ki firkete. Nasıl düğünmüşler bir yerleri sökülürse onunla diksinler, yamasınlar diye. Onu da mı düşündüler. Ne kadar güzel insanlar var? Allah hepsinden razı olsun” ifadeleri kullandı.

addtext 02 14 05.39.02

Kadının bu cümleleri kurduğu sırada ise etrafındakilerin de gözyaşlarına hakim olamadıkları gözlendi. Sosyal medyada paylaşılan bu görüntüler izleyenleri duygulandırdı.

İHA

Wie man SAKURA HARUNO Boruto Schritt für Schritt zeichnet | Malvorlagen kostenlos herunterladen

Wie man SAKURA HARUNO Boruto Schritt für Schritt zeichnet | Malvorlagen kostenlos herunterladen

Pistas de Blue y tú | ¡La navidad de Blue con unos invitados muy especiales! | Nick Jr en Español

Pistas de Blue y tú | ¡La navidad de Blue con unos invitados muy especiales! | Nick Jr en Español