Doğal Sivrisinek Kovma Yöntemleri

Doğal Sivrisinek Kovma Yöntemleri 1

Sivrisinek kovucu yapmak için evlerde uygulanacak doğal yöntemler vardır. Bu yöntemleri uygulayarak sivrisineklerden kurtulmak oldukça kolay olmaktadır. Özellikle yaz aylarında etkili olan sivrisineklere karşı su birikintilerine dikkat edilmesi gerekir. Bahçede ve saksıların altında biriken suları temizlemek gerekir. Çatılardaki yağmur kanallarının düzenli olarak temizlenmesi de sivrisineklerin yaşam alanlarında engelleme yapmanızı sağlayacaktır.

Doğal Sivrisinek Kovma Yöntemleri

Sivrisinek kovucu bitkisel yöntemlerle yapılarak hazır kovucuların içerisinde bulunan kimyasal maddelerden kurtulmak mümkün olur. Doğal malzemeler kullanarak evde yapılan sivrisinek kovucular ile özellikle yaz aylarında rahatsız eden sineklerden kurtulmanız oldukça kolaydır. Sivrisinek kovucu olarak kullanılan bitkileri şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Okaliptüs yaprağı kaynatılarak su sıcak iken kapı ve pencere kenarlarına ve nemli yerlere sürülür.
  • Sarımsak oldukça etkili bir sinek kovucudur. 25 diş sarımsak 1 litre su ile kaynatılır. İçerisine bebek şampuanı katarak vücuda sürülür.
  • Badem yağı, fesleğen yağı ve ıtır çiçeği yağı karıştırılarak vücuda sürülür. Özellikle bebekler için uygulanan hafif bir yöntemdir.
  • Sirkenin kokusunda oldukça etkili doğal sivrisinek kovucu etkisi bulunmaktadır. Sivrisinek gelmemesi için bir bardak sirke odalardaki cam kenarlarına sürülmelidir.

Bahçede Yetiştirilen Bitkiler İle Sivrisinekleri Uzaklaştırabilirsiniz
Bahçelerine İdris otu, yalancı melisa, kedi nanesi ve biberiye eken kişilerin sivrisinekleri uzaklaştırmaları mümkün olmaktadır.

  • İdris otunda bulunan güçlü kokunun sivrisinekleri uzaklaştırıcı etkisi vardır.
  • Yalancı melisanın yaydığı narenciye kokusunun sivrisinekleri uzaklaştırıcı etkisi vardır.
  • Kedi nanesi birçok sinek ilacından daha etkili bir sinek kovucudur ve oldukça kolay yetiştirilebilir.
  • Biberiye kokusunda sivrisinekleri uzaklaştırıcı etki bulunur.

Horlayan Çocuklar İçin Yapılması Gerekenler 1

Horlayan Çocuklar İçin Yapılması Gerekenler

Adaçayı Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Demlenmeli? 1

Adaçayı Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Demlenmeli?