Duş suyunuza elma sirkesi eklerseniz ne olur?

Duş suyunuza elma sirkesi eklerseniz ne olur?

Faydaları saymakla bitmeyen elma sirkesinin suyuna dair uzmanlar oldukça ilginç açıklamalarda bulundu. Vücutta özellikle değişen mevsim geçişlerinden kaynaklı pH seviyesindeki dengesizlik bazı sağlık sorunlarına yol açar.

Ayrıca yağlanma oranı oldukça yüksek olan ciltlerde sıcaklığın artmasıyla ter bezleri hızla çalışır aşırı tere ve kokuya neden olur.

Saç derisini kaldıran ve kepeklenmeye yol açar. Uzmanlar tüm bu sorunların önüne geçmek için elma sirkesi suyunu öneriyor.

Duş alırken suya elma sirkesi ekleyerek son yıkanma yapılması tavsiye edilir. Böylece cildin pH dengesi korunmuş olur. Ter bezleri dengelenir.

Elma Sirkesi Sandaloz Sakizi Faydalari

ELMA SİRKESİ SUYUNUN FAYDALARI NELERDİR?

 Japonya’da yapılan bir araştırmada obezite olan kişilerin vücutlarında yağ yakma asit oranının azaldığından dolayı hızla kilo aldıkları gözetlenmiştir. Ancak araştırmada sirke tüketen kişilerin hızla kilo verdikleri görülmüştür. Bir bardak suya bir kaşık elma sirkesi katıp günde iki defa tüketebilirsiniz.

 İlerleyen yaşlarda ve kemik hastalıklarının etkisi ile yaşanan kramp ağrıları azaltmada da sirke oldukça etkilidir. Bir ılık su bardağının içerisine bir tatlı kaşığı bal katıp günde bir defa içerek ağrıları azaltabilirsiniz.

 Sirke özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan grip, kuru öksürük ve soğuk algınlığı gibi hastalıkların yaşanmasını da önler. Haftada iki defa ılık bir bardak suyun içerisine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve su katıp karıştırınız. Karışıma dilerseniz zencefil de ekleyerek daha kuvvetli bir doğal ilaç elde etmiş olursunuz.

 Bazı bağışıklıklar enfeksiyonlu hücrelere karşı oldukça zayıftır. Özellikle mantarlı hücrelerin çoğalmasına meyilli olan vücuda sahip kişilerin gece yatmadan ılık bir suyun içerisine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek tüketmesi tavsiye edilir. Bu uygulama vajina mantarı ve mesane enfeksiyonları için birebir fayda sağlar.

 2006 yılında yapılan bir araştırmada sirke içerdiği asit sayesinde vücuttaki tümörlü hücrelerin oluşumunu önler. Ayrıca diğer vücut hücrelerinin DNA’sını koruyarak mutasyona uğramalarını engeller.

 Kandaki insilün direnci bozulduğunda kişilerde şeker hastalığı ortaya çıkar. Uzmanlar bir tatlı kaşığı elma sirkesini bir bardak suya ekleyerek tüketildiğinde bu riskin azaldığını vurguluyor. Aynı zamanda kandaki diğer hücreleri de dengede tutarak yüksek tansiyon gibi durumların yaşamasını önlediği tespit edilmiştir.

 Bazı güzellik uzmanları cildin elastikiyetini artırmanın en sağlıklı yolunun elmalı sirke olduğunu öneriyor. Cilt yüzeyinde yaşanan deformasyonları önleyerek kırışmasını ve yaşlanmasını önler. Tonik olarak kullanılan elma sirkesi aynı zamanda gözeneklerin temizlenip sıkılaşmasını sağlar.

 Banyoda son durulama da elma sirkesi kullanıldığında saçların hücrelerini yeniler. Parlaklığını artırarak dökülmeyi engeller. Saç diplerindeki pH değerini artırarak da saç köklerini kuvvetlendirir.

 Gün boyu çalışanların en büyük problemlerinden biri vücutta artan toksin ve ayak kokusudur. Ancak eve geldikten sonra sirkeli ılık suda bir saat bekletilen ayaklardan hem vücuttaki tüm toksinler çıkar. Hem de ayak kokusu giderilir. Bunun aynı sıra ayak derisi kendini yeniler mantar ya da her hangi bir cilt hastalığının yaşanması engellenir. Ayrıca tırnaklarda yenilenerek hasar almaz.

 Yemeklerden sonra yaşanan hazımsızlık ve karın şişkinliği gibi mide sorunları için etkili olan elma sirkesi ayrıca mideyi de temizler. 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve bir bardak su karışımı ile yaşanan karın şişkinliği kısa bir sürede giderilmiş olur.

Yüz yüze eğitimle ilgili Bilim Kurulu üyesinden flaş açıklama

Yüz yüze eğitimle ilgili Bilim Kurulu üyesinden flaş açıklama

Güzelleştien ve zayıflatan ballı elma sirkesi tarifi

Güzelleştien ve zayıflatan ballı elma sirkesi tarifi