Ebeveynlerin Çocuklarına Mutlaka Öğretmesi Gereken 7 Şey

Ebeveynlerin Çocuklarına Mutlaka Öğretmesi Gereken 7 Şey 2

Birçok ebeveyn genellikle çocuklarına yardım etmek istedikleri durumlarda kendilerini bulurlar, ancak müdahale ederse işleri daha da kötüleştirmekten korkarlar.

Ebeveynlerin çocuklarını korumak istemeleri tamamen normal ve doğaldır, ancak bazı şeyleri kendi başlarına halletmelerine izin vermeleri gereken durumlar vardır.

Onları sadece destekleyebilir ve onlara gelecekte kendilerini nasıl koruyabilecekleri konusunda farklı zorluklarla nasıl başa çıkacaklarını öğretebiliriz.

“Hayır” demeyi öğrenin.

Sorun: Bir sınıf arkadaşı çocuğunuzun bir test sırasında hile yapmasına izin vermesini ister. Çocuğunuz yardımcı olmayı kabul ederse, öğretmen 2 özdeş cevap sayfası alır ve her iki öğrencinin notunu düşürür.

 

Çözüm: Çocuğunuza, kendilerine ve kendi çabalarına değer verdiklerini açıklayın çünkü test için çok fazla zaman harcadılar ve birisi kendi bilgilerini kendi yararına kullanmak istiyor.

Çocuğunuza “hayır” demesini öğretmek için , “Henüz bitirmedim. Beni şaşırtma. ” Böyle bir rasyonel ifade çocuğunuzun kendini güvende hissetmesine izin verecek ve hiç kimse onları manipüle edemeyecek.

 

Onları suskun bırakacak geri dönüşleri kullanmayı öğrenin.

 

Sorun: Çocuğunuzun sınıf arkadaşları her zaman onları zorbalığa uğratır ve onlarla dalga geçer. Bu, çocuğunuzun diğer okul çocuklarının neden olduğu duygusal acı nedeniyle okula gitmek istememesiyle sonuçlanır.

 

Çözüm: Bu gibi durumlarda, ebeveynler işleri daha da kötüleştirmemek için doğrudan bir çatışmaya müdahale etmemelidir. Açıkçası, bir problemi olan bir kabadayı olduğunu, çünkü sizi üzgün ve korkutmuş yaparak havalı görünmek istediklerini açıklayın.

Çocuk , kabadayı sözlerinin onları üzmemesi gerektiğini göstermelidir. Çocuk ise gülen gözlerine kabadayı görünümlü ve onlar umurumda değil gösteren ederken herhangi bir tepki görmez çünkü, sınıf arkadaşları geri kalanı ilgisini kaybedecektir.

 

Sınıflar en önemli şey değildir.

 

Sorun: Çocuğunuz her zaman kötü bir not alırsa, ağlamaya başlarlar çünkü görevle başa çıkmayı başaramadılar. Anne babalarına sınıftan bahsetmekten korkuyorlar çünkü cezalandırılmak istemiyorlar.

 

Çözüm: Birçok ebeveyn, çocuklarını fark etmeden kötü notlardan korkarlar. Elbette, kazanılan bilgi önemlidir, ancak çocuklar kötü bir not göstermekten korkmamalılar.

Ebeveynler çocuklarına bağırmamalı veya kötü bir not almak için onları cezalandırmamalıdır. Çocuğunuza sevginizin tüm öğrenme başarılarının üzerinde olduğunu gösterin.

Sadece şunu söyleyeyim, “İyi not almamalı mıyım? Üzülme. Bir dahaki sefere çivivereceksin! ”Ve çocuğunuz gelecekte zorluklardan korkmayacak  .

 

Daha zayıf olanlara yardım etmeyi ve savunmayı öğrenin.

 

Sorun: Çocuk sınıf arkadaşlarının bir çocuğu zorbalığa uğrattığını söylüyor. Çocuğunuz yanlış olduğunu biliyor ama nasıl yardım edeceğini bilmiyorlar ve denemek için korkuyorlar.

 

Çözüm: Pek çok çocuk daha zayıf olanları savunmaktan korkuyor çünkü başka bir kurban olma riskini almak istemiyorlar. Yetişkinler aynı korkuyu yaşarlar, örneğin, insanların daha düşük sosyal gruplardan gelenleri rahatsız ettiklerini görüyoruz, böylece sadece gözlerini kör ediyorlar.

Bu yüzden sempatizmanın ve yardım etmeye hazır olmanın çok önemli olduğunu açıklamamız  gerekiyor. Çocuğunuza evin etrafında yardım etmelerini ve bir şeyden sorumlu olmalarını isteyin: onların bebek kardeşi, kuzenleri veya bir evcil hayvanı.

 

Yaptıklarınızı sevin.

 

Sorun: Okulun, atletizm kulüplerinin, öğretmenlerin ve ev ödevlerinin sürekli rutinleri çocuğunuzu yorgun ve bitkin hale getiriyor. Tek istedikleri, rahatlamak ya da arkadaşlarıyla vakit geçirmek.

 

Çözüm: Ebeveynler çocuklarının mutlu olmasını ve harika sonuçlar almasını istiyor, bu yüzden çocuklarının programlarını olabildiğince çok etkinlikle topluyorlar. Fakat böyle bir yaklaşım, çocuklara sadece sevdikleri şeylerin onları neşe ve başarıya getirebileceklerini göstermez. Çocuğunuzun bilgisayar oyunları, spor veya sanat ve el sanatları gibi sevdiği bir hobide günde bir saat geçirmesine izin verin .

 

Egzersiz hayatın bir parçasıdır.

 

Sorun: Çocuğunuz çok utangaç ve saklı. Arkadaşlarını görmek yerine evde kalmak isterler.

 

Çözüm: Takım sporunu denemeyi öner  . Aynı ilgi alanlarına sahip bir grup çocuğun çocuğunuz üzerinde iyi bir etkisi olacaktır. Dahası, spor, çocuğunuzun güven düzeylerine katkıda bulunur.

Ebeveynler, çocuklarının arzuları hakkında hatırlamaları ve gerçekten sevdikleri etkinlikleri seçmelerine izin vermeleri gerektiğini unutmamalıdır. Eğer oğlunuz dans etmeyi seviyorsa, dans edelim, beyzbolu almasına izin vermeyin. Aksi halde, sporla ilgili her şeyden nefret eder.

 

Kendini olduğun gibi sev.

 

Sorun: “Mary’nin güzel saçları var, Kate’in gözleri çok büyük ve çirkinim.” Er ya da geç, bütün çocuklar kendilerini diğer çocuklarla karşılaştırmaya başlar ve gelecekte bir sorun olabilir.

 

Çözüm: Tüm çocuklar, cinsiyetlerine bakılmaksızın, çekici ve yetenekli olmak isterler. Çocuklarına güzel olduklarını söylemeyi unutma. Çocuğunuzun bir idolü varsa, bebek fotoğraflarını veya Photoshop olmadan bir fotoğrafını gösterin. Bu tür örnekler, bizi güzel yapan şeyin bizim mükemmelliğimiz olmadığını, ancak gerçekte ne kadar eşsiz olduğumuzu gösterir.

 

Çocuklarınızın yetişkin hayatına girmeden önce ne bilmelerini istersiniz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın!

Aman Dikkat ! Bu Belirtileri Taşıyorsanız, Şizofren Olabilirsiniz 2

Aman Dikkat ! Bu Belirtileri Taşıyorsanız, Şizofren Olabilirsiniz

Keçi, sahibinin 20 Bin Euro'sunu yedi! 2

Keçi, sahibinin 20 Bin Euro’sunu yedi!