Enfeksiyon hastalıklarına karşı savaş açan en etkili besin…


Vücutta oluşabilecek iltihabi reaksiyonların önlenmesinde, vücut şişliği ve ödemin atılmasına yardımcı olarak, enfeksiyon hastalıklarına karşı savaş açarak, vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren bu süper besin aynı zamanda obezite tedavisinde de kullanılıyor. Yazın vazgeçilmez meyvesi kirazın vücuda yararları saymakla bitmiyor. Diyetisyen Ferdi Öztürk,hastalıkların tedavisinde kullanılan ve koruyucu meyve olan kirazın en özel 7 faydasını sıraladı…

Şİfa Deposu

VİTAMİN VE MİNERAL DEPOSU

100 gram kiraz ortalama 14-15 adettir ve 65 kaloriye tekabül etmektedir. A vitamini, potasyum içeriği ve lif açısından zengin olmasının yanı sıra antioksidan içeriği de yüksektir.

GUT HASTALIĞI TEDAVİSİNDE ETKİNDİR

Halk arasında zengin hastalığı olarak bilinen gut hastalığı, kandaki ürik asit yüksekliğinden kaynaklanır. Yüksek ürik asit özelliklerde vücutta ayak başparmağında , eklemlerde birikerek ağrı ve şişkinliğe sebep olur. Kiraz kanda yüksek olan ürik asitin dışarı atılmasını ve kanda dengelenmesine yardımcı olarak eklem hastalıkları, Gut hastalığı tedavisinde önemli rol oynar.

VÜCUTTAKİ ZEHRİ ATAR

Sigara içen bireylerle zararlı maddeler hızlıca akciğerlere ulaşır ve kana karışır. Günde 1 porsiyon kiraz sigaranın verdiği zararın vücuttan atılmasını sağlar ve içeriğinde ki flavonoidler sayesinde hücre duvarının zarar görmesini engelleyerek vücutta ki zehri temizler.

👍🏻Bu da ilginizi çekebilir ⭐️ 

Öfke Kontrolü

Öfke Kontrolü

BÖBREK DOSTUDUR

Kirazda bulunan Kinik asit böbreklerin taş ve kum yapmasını önleyebilir veya oluştuysa daha rahat kum dökülmesine yardımcı olur.

KABIZLIK TEDAVİSİNDE ETKİNDİR

Lif açısından zengin olan kiraz sindirim sistemini düzenleyerek kabızlık ve şişkinlik problemi olan hastalara yardımcı olur.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUTAR

Kiraz meyvesi fitokimyasallar açısından zengindir, antioksidan bir meyvedir. Vucutta oluşabilecek iltihabi reaksiyonların önlenmesinde, vücut şişliği ve ödemin atılmasına yardımcı olarak enfeksiyon hastalıklarına karşı savaş açarak vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir.


Maile Gönder