Erkeklerin hoşlanma belirtileri neler?


Hoşlanan erkek, kendini beden dili ile belli ediyor. İşte erkeklerin hoşlanma belirtileri…

Kadınlar vücut dilini erkeklerden daha kolay ve daha çabuk çözüyorlar. Bu iyi bir haber. Az sonra okuyacaklarınız karşınızdaki erkeğin aslında ne demek istediğini, neler hissettiğini ve ne düşündüğünü gerçek anlamda anlamanıza yardımcı olacak. Size düşen daha dikkatli davranıp el, kol ve mimik hareketlerini incelemek…

Seven Erkek
Seven Erkek

Sizinle ilgileniyor mu?

Karşınızdaki kişinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını kaş hareketlerine bakarak anlayabilirsiniz. Eğer sizi ilk gördüğü an etkilendiyse, kaşlarını yukarı kaldırır. Bu dünyanın her yerinde yaş, ırk ya da sınıf fark etmeksizin geçerlidir. Kaşları yukarı kaldırmak gözleri açar ve karşısındakini tam olarak algılamak için daha fazla ışık çeker. Bu gözlerin parlak, büyük ve davetkar görünmesini sağlar. Eğer kaşlarının yukarı kalktığını fark ettiyseniz onun gözlerinin içine 1 saniye kadar bakın ve verdiği sinyali alın.

Dudaklarınıza bakarak mı konuşuyor?

Eğer size karşı bir ilgisi varsa otomatik olarak dudaklarınıza bakacaktır. Size bir şeyler anlatırken dudaklarınıza bakıyorsa sizinle ilgileniyor demektir. Bir erkek dudaklarınıza bakarak konuşuyorsa, sözlerinizi can kulağıyla dinlediğinin göstergesidir. Bunun diğer bir anlamı ise; duruşunuzdan ve ses tonunuzdan etkilendiğinin işaretidir. Eğer bir erkeğin dudağınıza aralıklarla baktığını yakalıyorsanız; bu bir sevgi belirtisidir.

Dikkatinizi çekmeye mi çalışıyor?

Bu hareketi erkeklerde hemen fark edeceksiniz. Sizi görünce kravatını mı düzeltiyor, gömleğini mi çekiştiriyor? Kalabalığın içinde onu fark edebileceğiniz şekilde mi konuşup, gülüyor? Bu dikkatinizi çekmeye ve diğer insanlardan ayrılıp öne çıkmaya çalıştığı anlamına gelir. Erkekler dikkat çekmek için genellikle jest ve mimiklerini abartarak sergilemeye çalışır. Bu davranışlarında, diğerlerinden ayrılma iç güdüsü hakimdir.

Saçlarıyla mı ilgili?

Tuvalete girip çıktıktan sonra saçları ıslak olarak mı yanınıza geliyor? Saçlarını kestiriyor, onlarla ilgileniyor ve sizi gördüğünde eli saçlarına mı gidiyor? ‘Buradayım, beni beğen’ demek istiyor. Bir erkeğin saçlarıyla sürekli oynaması cazibesini ortaya çıkarmak istemesiyle ilgilidir. Sizi gördüğünde saçlarını sürekli karıştırıp dağıtıyorsa, ilginizi çekmek istiyor demektir.

Mimiklerini incelediniz mi?

Bir erkeğin mimikleri, hissettiği duyguları yansıtır. Bir erkeğin yüz mimiklerini değerlendirirken ses tonu ile ele almak gerekir. Size bakarak dudaklarını ısırıyorsa, sizinle konuşmak için sabırsızlandığının işaretidir. Size hayret ifadesiyle bakıyorsa bu sizden büyülendiğini gösterir.

👍🏻Bu da ilginizi çekebilir ⭐️ 

video

Karşınızda dik duruş mu sergiliyor?

Erkekler, hoşlandığı kadına güçlü görünmek ister. Eğer bir erkek sizi gördüğünde kendine çeki düzen vermeye çalışıyorsa, sizi etkilemeye çalışıyordur. Sizinle oturduğunda, masa altına eğilip çoraplarını çekiştiriyorsa, sizinle flört etmek istediğini gösterir. Göbek içerde, sırt geride, kafası hafif kalkık. Sizinle konuşurken hafif öne doğru eğilmiş mi? Öyleyse bu adam sizin için çıldırıyor!

Vücudunuzu incelerken yakalıyor musunuz?

Aşık ve ilgili erkekler kadınların gözlerine ve dudaklarına bakarlar. Ama sadece cinsellik düşünen erkekler kadınların vücutlarını incelerler. Bu tavrına göre, onunla ilişkinizi gözden geçirin.

Elleriyle daireler çiziyor mu?

Toplantıda, telefonla konuşurken, bir şeyler dinlerken parmak hareketleri ile daireler mi çiziyor? Sizinle ilgilendiğinin, dikkate aldığının göstergesidir. Sizinle bir şeyler konuşmak için zaman kolladığını işaret ediyor.

Bacaklarını kapatarak mı oturuyor?

Eğer yanınızda bacaklarını kapatarak oturuyorsa bu size güvenmediği anlamına gelir. Bacakları açıksa bu pek umurumda değil demek olur. Ama eğer bacak bacak üstüne atmışsa bu yanında huzurlu ve güvendeyim demektir.


Maile Gönder