Fizik tedavinin geçiremediği ağrıyı bu merhem geçirdi

Fizik tedavinin geçiremediği ağrıyı bu merhem geçirdi 4

Defalarca fizik tedavi gördüm, sırtımdaki ağrı 1 veya 2 ay sonra geri geliyordu. Yoğun araştırmam sonucu öğrendiğim bu doğal merhem hayatımı değiştirdi sizlere de tavsiye ederim.

Dağ tütünü daha çok anti-enflamatuvar özellikleriyle bilinse de, Hindistan cevizi yağıyla birlikte bel ağrısını azaltmak için kullanılabilir.

Bel ağrısını doğal yollarla nasıl azaltabileceğinizi mi merak ediyorsunuz?

Lumbago olarak da bilinen bel ağrısı, anlaşılacağı üzere belde hissedilen rahatsız edici ağrıya verilen addır. Normalde, bu yoğun ağrıyla birlikte vücutta enflamasyon da görülür. Bel ağrısının en yaygın sebeplerinden biri yaşlanmadan kaynaklı kas bozukluklarıdır.

Bu yazımızda, bel ağrısını azaltmak için kullanabileceğiniz ucuz ve kolay bir merhem tarifinden bahsedeceğiz.

Bel Ağrısının Sebepleri Nelerdir?
Lumbagonun genellikle yaşla ilgisi olan pek çok farklı sebebi vardır.

Kasların zayıflaması temel sebeplerden biridir. Bazen ağır bir eşyayı kaldırmak için harcanılan yorucu efor kasların gerilmesine sebep olur ve bu da sonrasında bir şeyleri taşımanızı ve hatta yürümenizi zorlaştırır.

Bel ağrısına sebep olabilecek diğer durumlar ise şöyledir:

Bacaklarda aşırı ağrı ile kendini gösteren siyatik hastalığı bel ağrısını tetikleyebilir.
Beldeki omurların yerinden oynadığı spondilolistez. Bu durum sinirlerde dayanıksızlık ve zayıflığa sebep olur.

Osteoartrit (kireçlenme) beldeki disklerin etrafında gerçekleşir. Bu durum enflamasyona ve belde dayanıksızlığa sebep olur. Bu da ağrıyı ve rahatsızlığı tetikler. Çoğu vakada siyatik hastalığına dahi sebep olur.

Diğer yaygın olarak görülen sebepler, omurilikte kırılmalar, osteoporoz (kemik erimesi), omurga kanseri, disk kayması, böbrek enfeksiyonu, böbrek taşı, kadınların üreme organları ile ilgili problemler ya da hamilelikle ilgili problemlerdir.

Neyse ki merhemler bel ağrısını doğal yöntemlerle tedavi etmek için oldukça etkili olabilirler.

Bel Ağrısını Tedavi Etmek İçin Dağ Tütünü ve Hindistan Cevizi Yağı
Dağ Tütünü
Bu malzemenin sahip olduğu ağrı kesici özellikler, burkulmalardan ya da kas zedelenmelerinden kaynaklı ağrıyı yatıştırmakta oldukça etkilidir. Bu bitki ayrıca anti-enflamatuvardır ve Helenalin olarak bilinen maddeyi içerdiği için yaralanmalardan kaynaklı şişliği azaltır.

Antimikrobiyal özellikleri sayesinde, deriye uygulandığında tahriş hissini yatıştırabilir.

Dağ tütünü kan dolaşımını harekete geçirir. Bu özelliği sayesinde yaraları iyileştirmekle birlikte yaralanma riskini de azaltır.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizindeki doymuş yağlar vücut tarafından kolaylıkla emilir.

Hindistan cevizi yağı, lorik asit, palitik asit, miristik asit, oleik asit ve linoleik asit içerir. Ayrıca sağlığınız için harika bir ürün olmasını sağlayan bir diğer özelliği demir, E ve K vitaminleri içermesidir.

Dahası, antimikrobiyal, mantar karşıtı ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Hatta bağışıklık sistemini harekete geçirir ve kas gevşetici olarak kullanılır.

Dağ tütünü ve Hindistan cevizinin özelliklerini birleştirdiğinizde bel ağrısını azaltmak için yararlanabileceğiniz ucuz, kolay ve doğal bir ilaç elde edersiniz. Bu karışıma biraz balmumu ekleyerek gerekli kıvamı yakalayabilir ve uygulamasını kolaylaştırabilirsiniz.

Merhem Tarifi – Malzemeler

3 yemek kaşığı balmumu (45 g)
1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı (15 ml)
2 yemek kaşığı dağ tütünü yağı (30 ml)

Yapılışı
Balmumunu ben mari usulü ısıtın.
Eridiğinde ateşin altını kısın ve dağ tütünü ve Hindistan cevizi yağını ekleyin.
Her şeyi karıştırın, ateşi kapatın ve soğumaya bırakın.

Ağrının hissedildiği bölgeye günde iki kez uygulayın.
Eğer belinizin ağrıdığını fark ederseniz, daha da kötüleşmeden evvel hareket geçmek iyi olacaktır. Bahsettiğimiz gibi, bel ağrısının pek çok sebebi olabilir fakat sizlere bu sebeplerin hepsi için faydalanabileceğiniz doğal bir tedavi yöntemi sunduk.

Sizin için uygun olan tedaviye başlamayı beklerken ağrıyı yatıştırması için bu merhemi kullanabilirsiniz. Çok hızlı bir şekilde etkisini gösterir, güvenli ve doğaldır.

Başını Yastığa Koyduğu Gibi Uyuyanların Sırrı Buymuş 2

Başını Yastığa Koyduğu Gibi Uyuyanların Sırrı Buymuş

Yakı Otunun Mucizevi Faydaları Nelerdir, Nasıl Kullanılır? 2

Yakı Otunun Mucizevi Faydaları Nelerdir, Nasıl Kullanılır?