Görüntüler İstanbul’dan, sosyal medyada gündem oldu: ’10 bin TL’lik tabut’

addtext 02 15 12.50.20

Kahramanmaraş’taki depremlerin ardından uzman isimlerden beklenen İstanbul depremine yönelik uyarılar arttı. Vatandaşlar da binalarının güvenli olup olmadığını öğrenmek için harekete geçti. Bir vatandaşın sosyal medyada yayınladığı video gündem oldu. İstanbul’daki bir binanın içler acısı halini gösteren videoda kolonların döküldüğü, demirlerin ortaya çıktığı görüldü.

addtext 02 15 12.49.47

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Dün bir vatandaş tarafından paylaşılan video gündem oldu. İstanbul Küçükyalı’da yaşayan Elif Yılmaz Kurt, depremlerin ardından kendi yaşadığı binanın içler acısı halini gösteren bir video yayınlandı. Görüntülerde kolonların döküldüğü, demirlerin ortaya çıkıp çürüdüğü görüldü. Deniz kumu kullanılan bina kolonlarında deniz kabukları da gözle görülebiliyor.

addtext 02 15 12.50.02

“10 BİN TL’LİK TABUT”

Show Haber’in haberine göre deniz kumunun demirlerin ömrünü kısalttığını ifade eden Kurt, şunları ifade etti:

“Dokunduğunuz gibi ele geliyor, dokunmaya da korkuyorum, dokunsak olduğu gibi yarılacak. 10 bin TL’lik tabut demiştim, burayı tutsanız olduğu gibi düşecek. Daha önceden de çekmiştim. Deprem olduktan sonra yine çektim, milyonlara ulaştı. Bana da içler acısı görseller geliyor. İki tane oğlum var, onlarla aynı odada yatıyorum hemen yetişe bileyim diye. Başka bir daireye kiraya çıkmayı düşünüyoruz, 15, 17 bin TL. Onlardan da korkuyoruz her ne kadar yeni yapılmış olsa da. İstanbul civarındaki çoğu ev böyle olduğu için ‘nereye gideceğiz?'”

addtext 02 15 12.50.12

@Farjana Drawing Academy  - VS -  @QWE Art

@FarjanaDrawingAcademy – VS – @qwearts

2 Purple Trees on Plate | Colorful Syringe Injection Acrylic Painting Techniques | Satisfying ASMR

2 árboles morados en un plato | Técnicas de pintura acrílica de inyección de jeringa de colores | ASMR satisfactorio