Kızınıza verebileceğiniz 9 güçlü kadın mesajı

Genç yaşta karşılaşmaya başlayacakları zorbalıklar yüzünden genç kızları güçlü, metanetli ve bağımsız yetiştirmek için özgüven vermek önemlidir.

Bir kız çocuğunuz olduğunda, güçlü kadın mesajları onun yoluna çıkacak engellerle yüzleşirken daha güçlü olmasını sağlayacaktır. Genç yaşta karşılaşmaya başlayacakları zorbalıklar yüzünden onları güçlü, metanetli ve bağımsız yetiştirmek için özgüven vermek önemlidir. Günümüzde hala kadınların pek çok zorlukla yüzleşmek zorunda kaldığı düşünüldüğünde, hayata hazırlanma aşamasında onu güçlü mesajlarla tanıştırmanız zorunluluk derecesindedir.

1- İçe yönelmek

Kendi içinde olup bitene yönelmesini öğretmek kızınız için oldukça önemli. Bir kitabi asla kapağı ile yargılamaması gerektiğini bilmeli. Ona gerçek güzelliğin içeride olduğunu öğretmek hem başkalarına hem de kendisine olan yaklaşımını değiştirecektir. Hayatta güzel olan pek çok şeyin gözle görülemeyeceğini ona öğretin, bu ister bir insanla ilgili ister bir deneyimle ilgili olsun…

2- Güzellik çeşitli formlarda gelir

Toplum ne derse desin, ona güzelliğin ideal bir hali olmadığını öğretin. Ona güzelliğin içten geldiğini, muhteşem görünmesine rağmen kötü bir kişiliği olan insanların hiç de iyi olmadığını öğretin. Ona insanları farklılıkları ile kabul etmeyi ve kendisine benzemeyen insanların içindeki güzelliği de görmeyi öğretin. Her zaman derine bakmak ve güzelliği yeniden tanımlamak, onun yaşam deneyimlerini çok daha zengin kılacak.

3- Kaba kızların asla kazanamayacağını bilsin

Kızınız yalancıların asla başarılı olamayacağını, sahtekarların asla kazanamayacağını ve kaba kızlardan asla gerçek arkadaş olmayacağını bilmeli. Şefkat, merhamet, hoşgörü ve iyiliğin önemini vurgulayın. O popüler olmak için asla körü körüne çoğunluğu takip etmemelidir.

4- Her şeyi başarabilir

Bugünün kızları yarının liderleri. Kadınlar gerçekten her şeyi yapabilir ve bu yüzden doğumlarından itibaren hayallerini kovalamaları için teşvik edilmelidir. Neye ilgi ve alaka duyuyorsa o konuda ilerlemesi için ona destek olmalısınız. Bir doktor, sanatçı, avukat ya da her ne istiyorsa olabileceğini bilmeli. Hayalleri ne olursa olsun, onların peşinden gitmesi gerektiğini öğretin.

5- Affetmek onu güçlendirir

Kadın güçlüdür. Karakterin güçlü olması en önemli konulardan biridir, ona büyüdükçe affetmenin onu daha da güçlü kılacağını öğretin. Kin tutmak kolay ve genellikle caziptir. Affetmek zordur, ama buna değer, haksızlık yapan kişi özür dilemese bile…

👍🏻Bu da ilginizi çekebilir ⭐️ 

video

6- Saygı kazanılır

Her ne kadar çocuklar büyüklerine saygı göstermek zorunda olsa da aslında saygı kazanılmak zorundadır. Kızınıza saygı kazanmak için göstermesi gerektiğini öğretin ve hak etmeyen birine zoraki saygı göstermemesi gerektiğini. Ona anlamadığı ya da katılmadığı şeyleri sorgulamayı öğretin. Ona kendinden ödün vermeden, farklı görüşlere saygı duymayı öğretin.

7- Her zaman kendine güvenmeli

Her kızın ve kadının kendisine güvenebileceğini bilmesi çok önemlidir. Eksiksiz, mutlu ya da değerli hissetmek için kimseye ihtiyacı yoktur. Bir partnerinin olması harika olsa da sırf bir ilişki yaşamak için kötü bir ilişkiyi sürdürmek zorunda olmadığını bilmelidir. Ona ne kadar güçlü olduğunu öğretin, herkesten önce kendisine güvenmesi gerektiğini öğretin.

8- Kendi mutluluğunu yaratabilir

Mutluluğu, hedefleri ya da memnuniyeti için beklemek zorunda olmadığını bilmeli. Tüm bu beklentilerini kendi kendine karşılayabileceğini ona ispatlamalısınız ve bunun için yapması gereken tek şeyin peşlerine düşmek olduğunu bilmeli. Her şeyin kendi ellerinde olduğunu ve gerçekleşmesi için mucizelere ihtiyacı olmadığını bilmeli.

9- Yeterli olduğunu bilsin

Yeterli ve harika olduğunu bilmeli. Akıllı, güzel, nazik, sevgi dolu olduğunun farkında olmalı ve tüm bunlara sadece kendisi olmayı başardığı için sahip olduğunu… Kendisi için dik durması gereken her şeyi ona sağlayın. Güçlü, şefkatli, açık fikirli ve kendine has niteliklerinin her zaman farkında olması gerektiğini ona öğretin.

KAYNAK:https://hthayat.haberturk.com/anne-baba/cocuk/haber/1019066-kiziniza-verebileceginiz-9-guclu-kadin-mesaji/8

⭐️- EN ÇOK İZLENENLER - ⭐️ 
video
video
Öfke Kontrolü

Öfke Kontrolü

video
video
video
video
video