Hamilelikte lazer epilasyon yapılır mı? Lazer epilasyon zararı olan mı?

Hamilelikte lazer epilasyon yapılır mı? Lazer epilasyon zararı olan mı? 1

Fizyolojik görünümüne ve bakımına son aşama duyarlılık gösteren bayanlar, vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyona başvuruyor. Para kazanmak için tüylerin tamamen bittiğini vaat eden fakat iğneli epilasyon haricinde tamamen bitme sağlanmayan güzellik merkezlerinde hijyenik kurallara oldukça dikkat edilmelidir. Peki hamilelikte Lazer Epilasyon yapılır mı? Lazer Epilasyon hamilelikte zararı olan mı?

Güzel görünme ve fit kalma uğruna denenen yöntemlerin haricinde hormonların etkisiyle kendini gösteren bazı bölgelerdeki tüylenmelerden tamamen kurtulmak isteyen bayanlar, çareyi lazer epilasyonda bulabilir. Evinde uğraşacak vakti olmayan çalışan bayanların ya da kati çözüm olarak güzellik merkezlerinde epilasyona başvuran bayanlar, gittiği merkezlere bakılırsa pozitif yönde ya da negatif sonuçlar görebiliyor. Söz mevzusu cilt bakımı olduğu süre doğru kişiye doğru yöntemlerin uygulanması büyük bir öncelik gerektirir. Dolayısıyla lazer epilasyona gitmeden ilkin kullanılan malzemelerin kontrolünün yapılıp yapılmadığına, ortamın hijyenik olup olmadığına ve sizin vücudunuz için en etkili makine yönteminin hangisinin olduğu mevzusunda kafi bilgiye haiz olmanız önemlidir. Cemiyet içinde hamilelik dönemiyle ilgili hem oldukca ortaya atılan hem de kafa karıştıran konulardan biriside hamilelik döneminde lazer epilasyon uygulamanın bebek için zararı olan olup olmadığıdır. 

HAMİLELİKTE LAZER EPİLASYON YAPILIR MI? HAMİLELİKTE KILLAR ARTAR MI?

Hamilelik döneminden ilkin lazer epilasyona başlamasına karşın plansız hamilelik sonucu bebek beklenildiği haberi alınmışsa anne adayları lazere devam edip etmeme mevzusunda kararsız kalabilir. Bebeğe herhangi bir zararının dokunup dokunmadığını kestiremeyen hamileler için lazer epilasyon hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.

Op. Dr. Banu Ziraatçi’nin açıklamalarına bakılırsa, hamilelikte lazer epilasyon uygulamasının bebek açısından malum bir sakıncası yoktur. Lazerde kullanılan enerji ışık enerjisi olduğundan ve ışınım içermediğinden dolayı doku yayılımı görülmez. Lazer epilasyonun bebek için bir ziyanı olmasa da tek dezavantajı tüyün yapısında oluşabilecek farklılıktır.

Hamilelikte uygulanan lazer epilasyon uygulaması kıllar üstünde ters tepki oluşturacak ve dökülecek olan kılların aksine daha da kuvvetlenmesine destek olarak kıllanmayı arttırmaktadır.

Bilhassa koltukaltı ve hususi bölgede oluşabilecek renk koyulaşmasında lazer uygulaması daha azca uygulanacağı için tesiri birazcık daha azca olur. Hem paranızın ziyan olmaması hem de en etkin sonucu alabilmek için lohusalık periyodunun geçmiş olduğu şu demek oluyor ki 6. haftadan sonrasında hamilelik hormonların vücuttan uzaklaştığı, düzgüsel kıl yapısına döndüğünde epilasyona gitmek daha uygun olacaktır.

NOT: HAMİLELİK DÖNEMİNDE EPİLASYONA GİTMEK BEBEĞE YA DA ANNE ADAYINA ZARAR VERMEZ ANCAK KILLANMAYI ARTTIRABİLECEĞİ İÇİN ÖNERİLMEZ!

LAZER EPİLASYON ÇEŞİTLERİ NELER? EPİLASYON ALETLERİ

Lazer uygulamasında en oldukca tercih edilen 3 yöntemi açıklayacak olursak bunlar; Ndyag, Diode ve Alexandritedir. Peki bu yöntemlerin özellikleri neler?

Alexandrite Lazer Epilasyon: Lazer epilasyon uygulamasında popüler uygulamalardan biriside Alexandrite yöntemidir. Daha oldukca açık tende kimseler için tavsiye edilen bu yöntemde tüylerin işlemden sonrasında zaman içinde dökülmesi beklenir.

Ndyag Lazer Epilasyon: Koyu ten rengine haiz kimseler için daha uygun bir yöntem olan Ndyag’ın öteki tekniklere bakılırsa daha da ağrılı olduğu bilinmektedir.

Diode Lazer Epilasyon: Dalga boyu diğerlerine bakılırsa daha uzun olduğundan koyu tende hanımlarda bile uygulanmaktadır.

HAMİLELİKTE LAZER EPİLASYON ZARARLI MI? EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ…

Derideki dokulara geçen bu işlem, hormonal dengenin bozulmasına niçin olarak kir riskini arttırabiliyor. Ek olarak lazer epilasyon yöntemi hamilelik sürecinde tercih edilirse bazı cilt pigmentasyonu bozuklukları, yanıklar ve kıl büyümeleri görülebiliyor.

Hamilelikte tüylenme azalır mı? Hamilelikte göbek tüylenmesi 1

Hamilelikte tüylenme azalır mı? Hamilelikte göbek tüylenmesi

Devlet gözlük için ne kadar para ödüyor? 2021 SGK gözlük parası ne kadar Devlet destekli gözlük 1

Devlet gözlük için ne kadar para ödüyor? 2021 SGK gözlük parası ne kadar Devlet destekli gözlük