Her sabah bir bardak suya iki tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyip içerseniz…

Her sabah bir bardak suya iki tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyip içerseniz...

Elma sirkesini salatalarda, çorbalarda hatta evde temizlik yaparken bile kullandık.

Peki, eski zamanlardan beri birçok hastalığın tedavisinde kullanılan elma sirkesinin nelere kadir bulunduğunu biliyor muydunuz?

Kimyasal antibiyotik kullanımının ne kadar zararı dokunan bulunduğunu artık nerede ise çoğumuz biliyoruz. O süre organik antibiyotiğe yönelmenin tam zamanı. İçinde bol miktarda C vitamini, potasyum, kalsiyum ve sodyum barındıran elma sirkesi, organik bir antibiyotik olarak kabul edilmektedir. Vücudun direncini arttırır, hastalığa yakalanma riskini azaltır. Hazmı kolaylaştırır, kan şekerini dengeler.

Boğaz ağrısına ilaç şeklinde tanım

Ilık suya, bir yiyecek kaşığı elma sirkesi ilave ediyoruz ve karışımı içiyoruz. Öksürüğe ve boğaz ağrısına ne kadar iyi geldiğini görmüş olacaksınız.

Kilo vermek için birebir

Elma sirkesinin içinde bulunan asetik asit zayıflamaya destek. Yiyeceklerden derhal ilkin 1 bardak suya iki tatlı kaşığı sirke koyup, için. Günde 3 kez bunu tekrarlayabilirsiniz. Fazla kilolardan kurtulmak için oldukca etkili bir yöntem.

Elma sirkesi ek olarak kolesterol seviyesini düzenler ve kalp sağlığını korur. Sağlığınızı korumak içinde her sabah aç karna günde 1 kez içilmelidir. Elma sirkesi, kansere karşı mühim bir koruma kalkanıdır.

Hıçkırık başlayınca durdurulması zorluk derecesi yüksek bir illet oluyor bir çok süre. İşte tam o anda su ve elma sirkesini karıştırıp içersek, hıçkırıktan kurtuluyoruz.

Yalnız vücut sağlığımızı değil, bununla birlikte cilt sağlığımızı da sakınan, iyileştiren bir etkiye haiz elma sirkesi. Akne sorunumuz var ise direkt o bölgeye sirkeyi sürebiliriz. İltihap ve sedef hastalıklarına da iyi geldiği için gene sirkeyi kullanabiliriz. Sorunlu bölgeye pamuk yardımıyla sirkeyi sürün ve birazcık bekleyin.

Saçınızın uzamasını, gür olmasını, saç derisinin temiz ve sıhhatli olmasını mı istiyorsunuz? O süre size bir önerimiz var. Elma sirkesini saçınıza uygulayın. 4 yiyecek kaşığı elma sirkesi ve 4 yiyecek kaşığı suyu karıştırın. Banyoda saçlarınızı yıkadıktan sonrasında bu karışımı tüm saça dağıtın. 5- 10 dakika bu şekilde bekleyin. Soğuk suyla saçınızı durulayın. Sirke kokusu saçımda kalır diye bir endişeniz var ise endişeye gerek yok koku saçta kalmayacaktır. Bu işlemi haftada 1 yada 2 kere yapabilirsiniz. Saçlarınız kısa bir süre sonrasında ipeksi ve sıhhatli bir görüntüye kavuşacak.

Posta

Öğrencisini sınıftan çıkarıp boğazını sıktı, yumruk attı! Savcılık harekete geçti 3

Öğrencisini sınıftan çıkarıp boğazını sıktı, yumruk attı! Savcılık harekete geçti

Bağışıklık sistemini zayıflatan 5 temel ruhsal unsur

Bağışıklık sistemini zayıflatan 5 temel ruhsal unsur