İyi Bir Anne- Baba Olmanın Yolları


İyi birer anne- baba olmak istemez misiniz? Doğru yollarla çocuğunuza yaklaşmak ve kendinizde ki yanlışları görmek için bu haberimizi mutlaka okumalısınız. İşte iyi anne-baba olmanın yolları.

Aslında bizim dünyaya gelmemizin nedenimiz yeni nesillerin devam edebilmesi olduğunu düşünüyorum. Zaten anne veya baba olmamız bunun en büyük kanıtı bence. Genlerimizde olan ve bu temel içgüdüyle donatılarak dünyaya gelmemiz bizim için oldukça açık bir açıklama. Zaten böyle bir durum olmasaydı insanoğlunun nesli hızlı bir şekilde yeryüzünden silinip giderdi. Yapılan hesaplara göre dünyaya şu ana kadar yaklaşık 100 milyar insan gelip gitmiş. İşte bu serüven de anne ve baba olan kişiler çocukları için en iyisini yapmayı ve onların da çocuklarına aynı şekilde davranmalarını sağlamayı çok ister. İşte iyi bir anne baba olmak için yapmanız gerekenler.

Anne – Baba Olmak Zor iş

Öncelikle bebeğin 9 ay boyunca karında taşıma işlemi var anneler için oldukça zor ve sancılı bir dönemdir bu. Daha sonra bunu takiben ağrılı bir şekilde doğum, emzirmek için uğraşlar, kaka yapma ve kusması durumunda temizlenme, geceleri uykusuz kalma gibi birçok sorumluluk ve zor işlerin sizi beklediği açık bir gerçek. Yani eski rahat ve düzenli olan zamanlarınızı unutacaksınız.  Çok ilginçtir ki o varlık bir gülümsemesi ile bu yorgunlukların hepsini unutturur.

Bilinçli olan anne ve babalar çocuk bakımı ve yetiştirmedeki önemin farkındadır. Bu nedenle onların hedefleri ailelerine ve topluma herhangi bir birey getirmek değil, sağlıklı, mutlu ve kaliteli bir insanı topluma katmaktır. İşte bu hedef doğru olanıdır ancak ebeveynleri oldukça zorlar.

Çocuk Büyütmenin Önemi

Özellikle de ilk defa anne baba olanlar bu durumda çok fazla gerilirler. Aslında bunda yeni nesil ve değişen düzeninde oldukça etkisi var bunu şöyle bir örnekle açıklayabiliriz eskiden çocuklar büyüme aşamalarında 6-7 kardeş olurdu ve büyük olan kardeş her zaman küçük olana bakardı. İşte bunu yaparken de büyük bir tecrübe kazanırdı. Ayrıca eskiden bir veya iki çocuk yapılmaz fazla çocuk sahibi olmaya çalışılırdı. Zaten bu çocukların sayısından ebeveyn deneyim kazanmış olurdu.

👍🏻Bu da ilginizi çekebilir ⭐️ 

video

Modern Yaşam Eskiyi Mumla Aratıyor

Günümüz anne babaları oldukça tecrübesiz olmakla birlikte anne, babalardan uzak, komşuluk ilişkisi zaten olmayan ve kendini motive edemedikleri için çok zor durumda kalırlar. İşte tam da bu noktada yeni gelişen ve değişen dünyada insan eskileri mumla arıyor. Acemi anne babalar kendini yetersiz görüyor ve çocuk bakımında, büyütmede oldukça başarısız oluyorlar. Zaten bu durumdan sonra da tek çocuktan hemen sıkılıyor ve bir daha çocuk yapma cesareti bulamıyorlar.

Çocuk yetiştirirken Düşünülmesi Gerekenler

Eğer çocuk yetiştirmede cevabını bilmediğiniz bir soruya rastlarsanız mutlaka bilgi kaynaklarına başvurmalısınız. Bu kaynaklar; sizden daha tecrübeli olan anne babalar, kitaplar, dergiler veya dikkatli seçeceğiniz internet siteleri olabilir. Tabi ki çocuğunuzun doktoru da bu faktör için oldukça önemlidir.

Anne ve babalar! Derin bir nefes alın ve rahat olun. Çünkü sizin çocuğunuz çok şanslı. Bunun ne büyük nedeni onu seven ve şefkat gösteren bir anne babaya sahip olması. Savaş olmayan bir Ülkede yaşaması onun ne kadar şanslı bir çocuk olduğunu gösteriyor. Temiz su kaynakları ve açlık sıkıntısı olmayan bir ortama sahip. Sizin yardım almanız için sağlık hizmetleri ve çocuğunuzun sağlığı için yapılan aşılar var. Çocuk doktorunuzun varlığını da unutmamalısınız tabi.

Bu kadar mükemmeliyetçi bir dünyada. Dokusunda mükemmel olmayan insanoğlunu, kesinlikle mükemmel yapmaya çalışmayın. Onun içinde bir cevher olduğunu görün ve ışıl ışıl parlamasına yardımcı olun.


Share via
Maile Gönder