Kanser Urlarını Yüzde 50 Oranında Eksiltiyor

Kanser Urlarını Yüzde 50 Oranında Eksiltiyor 2

Kanser kök hücrelerini baskılamakla kalmıyor, aynı zamanda kanser tümörlerinin sayısını % 50 oranında azaltıyor.

Sütun kanseri tehlikenizi ehemmiyetli miktarda eksiltmeniz mevzubahisi olduğunda dikkat faktörüz gereken bazı ehemmiyetli vaziyetler vardır. Günlük yaşamda beslenmemizde yaptığımız minik tefek farklılıklarla, sütun kanserinden korunabiliriz. İşte sütun kanseri tehlikesini eksiltmenin yolları…

Sütun kanseri tehlikesini eksiltmenin yolları

İşlenmiş etlerden kaçının

İşlenmiş öğle yemeği etleri, domuz pastırması, soğuk etler, sosisli sandviçler, sosisler ve öbür işlenmiş et cinsleri 1 numaralı kanserojenlerdir.

-Daha fazla köri harcayın

Kanser Tedbire Araştırmasında bulunan bir araştırma, körinin sütun kanser hücrelerinin artma becerisini baskıladığını göstermiştir.

– Perhizinizdeki yağları eksiltin

Yüksek oranda yağ kapsayan bir perhiz kanser kök hücrelerinin gelişmesini tetikler. Süratli gıdaları, işlenmiş gıdaları, hazır gıdaları, et, tereyağını ve öbür yağlı gıdaları kesmelisiniz.

-Nebat bazlı bir perhiz uygulayın

İşlenmiş etlerin ve etlerden elde edilen yağların etkenler olduğunu çoktan tespit etmiş olsak da, araştırmalar ayrıca hayvansal protein içeriği yüksek perhizlerin kolorektal kanserle de iletişimli olduğunu gösteriyor. Beslenme Mecmuası’nde yayınlanan ilave Kanada araştırması, bir “et perhizi kalıbı” nın kolorektal kanser tehlikesini çoğaldırdığını buldu.

-Şekeri ve şekerli besinleri kesin

Beslenme Mecmuası Çalışmada ayrıca şekerli besinler ve kolorektal kanser kapsayan bir perhiz arasında bir korelasyon bulunmuştur. Arıtılmış tatlılar için meyve seçebilirsiniz.

-Daha fazla üzüm harcayın

Kanser kök hücreleri yeni kanser hücrelerinin ve urların yaradılışını sürdürür. Üzümlerde bulunan Resveratrol, yalnızca kanser kök hücrelerini baskılamakla kalmaz, aynı zamanda kanser urlarının rakamını % 50 oranında eksiltir.

-Yüksek lifli perhiz

Pek çok uzman, günde 35 gram lif amaçladığımızı öne sürse de, araştırmalar bundan daha aşırısını amaçlamamız gerektiğini söylüyor. Tahlilciler 2 hafta süresince yüksek lifli, az yağlı beslenmeye geçmenin dahi sütun kanseri tehlikesini ehemmiyetli miktarda eksilttiğini buldu.

Bazı araştırmalara göre hindistan cevizi sütun kanseri öncüllerini eksiltiyor.

-Günlük ham ceviz harcayın

Tahlilciler, cevizlerin bağırsaklardaki probiyotikler gibi davrandığını ve bunun da kansere karşı gözeterek sıhhatli bir bağırsak sağladığını zannediyor.

-Günlük yeşil çay içmek

Yeşil çay, bir hayli çalışmada kansere karşı tesirli olduğu ispatlanmış en dikkat sürükleyen çaylardan biridir. İçerisinde muhtelif kanser önleyici gıda maddelerini kapsar.

-Yeterli kalsiyum aldığınızdan emin olun

Bağırsakta bulunan mikropları iltihaplanmaya neden olanların lehine süratle değiştirdikleri gösterilmiş olduğundan süt mahsulleri nasihat edilmez. En iyi kalsiyum bakımından zengin yiyecekler: havuç ve havuç suyu, lahana ve öbür koyu yeşil yapraklı sebzeler, susam, tahin, badem yağı, badem ve brokoli.

Tolstoy'un ders niteliğindeki 17 sözü! 3

Tolstoy’un ders niteliğindeki 17 sözü!

Ormana Düzenli Giden Çocuklarda Gözlemlediğim 5 Değişiklik 3

Ormana Düzenli Giden Çocuklarda Gözlemlediğim 5 Değişiklik