Karbonatla yok edebileceğiniz 9 kötü koku

Karbonatla yok edebileceğiniz 9 kötü koku 6

Evinizde ne yapacağınızı bilmediğiniz kötü kokular varsa onlardan karbonatla kurtulabilirsiniz. Karbonat, antiseptik özelliklerinin yanı sıra gerçekten harika bir kabartıcıdır. Bir asit gibi çalışarak kötü kokuya neden olan maddeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Peki karbonatla hangi kötü kokulardan nasıl kurtulabilirsiniz?

Kedi kumu kokusu 

Hiç kedi kumu temizlerken kokudan nefessiz kaldığınız oldu mu? Bu kötü günleriniz sona erdi. Kedi kumunun üzerine her gün biraz karbonat serpiştirin. Kedinize veya size zarar vermeden kokunun azaldığını fark edeceksiniz. Bir bardağın dörtte biri kadar serpmeniz yeterli olacaktır. Serptikten sonra bir saat kadar odadan çıkıp geri gelin hala koku varsa aynı oranda ekleme yapın.

610fc88b86b245287ce43e66

Tuvalet kokusu 

Tuvaleti temizlemek için önce tuvaleti yıkayın. Ardından içine bir bardak karbonat dökün, kapağı kapatın ve ovma işlemini kabarcıkların sizin için yapmasına izin verin. Yaklaşık bir saat içinde geri dönün ve sifonu çekin.

Termos ve soğutucu kokusu 

610fc88b86b245287ce43e64

Kokan termosunuza, 3 bardak suya bir çorba kaşığı karbonat koyun. Sadece karıştırın ve yaklaşık 20 dakika termosta bırakın, ardından durulayın. Soğutucu için tüm soğutucuyu suyla doldurun, ½ bardak karbonat ekleyin, kapağı kapatın ve bir saat sonra durulayın.

Gider kokusu 

Alışkanlık olarak haftada birkaç kez gidere birkaç yemek kaşığı karbonat dökün. Yaklaşık bir saat sonra, sıcak suyu birkaç dakika çalıştırın. Gider kokusu çok kısa sürede bitecektir.

Elektrik süpürgesi kokusu 

610fc88c86b245287ce43e6e

Elektrik süpürgesi çalışırken odanın koktuğu oluyor mu? Halının üzerine karbonat serpiştirin. Bir saat kadar sihrini çalıştırarak halının üzerinde beklemesine izin verin. Sonra elektrik süpürgesiyle süpürün. Bu çözümle aynı anda iki şeyi temizlemiş olacaksınız: Elektrik süpürgenizi ve halınızı.

Ayakkabı kokusu 

Kokmuş ayakkabılara bir çay kaşığı karbonat dökün. Birkaç beklettikten sonra yıkayın. Kokunun kaybolduğunu fark edeceksiniz.

Buzdolabı kokusu 

610fc88c86b245287ce43e70

Buzdolabı kokusu da yaygın problemlerden biridir. Bir kaseye yarım bardak karbonat koyun. Kaseyi buzdolabına yerleştirin. Bir gece bekletin.

Ellerdeki soğan kokusu 

Soğanları dilimledikten sonra bir bardak suya birkaç yemek kaşığı karbonatı karıştırın ve bu karışımda ellerinizi yıkayın ve sonra normal suyla durulayın.

Ağız kokusu 

610fc88b86b245287ce43e6c

Gezegendeki en iyi gargaranın bu olduğunu iddia ediyoruz! Yine bir bardak suya birkaç kaşık karbonat atıp karıştırın. Bu suyla ağzınızı bir güzel çalkayın ve tükürün.

PembeNar

 

"Kardeşine zarar vereceğim" diye mesajı attı, sonrası korkunç 1

“Kardeşine zarar vereceğim” diye mesajı attı, sonrası korkunç

Son Dakika: Bakan Koca'dan yüz yüze eğitim açıklaması

Son Dakika: Bakan Koca’dan yüz yüze eğitim açıklaması