Limonlu su yağ yakar mı? Zayıflamak için limonlu su ne zaman içilir?

limonlu su yag yakar mi zayiflamak icin limonlu su ne zaman icilir irfh9tds.jpg

Vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaşmasını sağlayıp yağ yakımını kolaylaştırdığı bilinen limonlu ile hızlıca yağ yakabilirsiniz. Kabızlığı engelleyici bir içecek olan limonlu su ile kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz. Kilo vermek için limonlu su tüketimi:

Kilo vermek adına uygulanan detoks içecekler, çoğunlukla yeşil sebzelerin mikserden geçirilmesi ile yapılır. Ortaya çıkan aroma ve tattan hoşlanmayanlara alternatif olabilecek en kolay ve lezzetli detoks tarifi olarak sizlere önerebileceğimiz bir tarif var. Eğer kilo vermek istiyorsanız elbette ki limonlu sudan yardım alabilirsiniz. Tek başına kilo verdirmeye yaramayan ancak zayıflamayı kolaylaştıran limonlu su kürü ile sizde formunuzu koruyabilirsiniz. Vücudun günlük alması gereken C vitamininin erkekte 1/5’ini; kadında ise 1/4’ünü karşılayabilen limon suyu yalnızca 11 kalori içerdiği için formunu korumak isteyen kadınların ilk tercihidir. İçerisindeki C vitamini vücuttaki hücrelerin yağı yakarak enerjiye dönüştürmesine yardımcı olur. Ayrıca yapılan çalışmalar, C vitamininin vücut direncini artırarak spor yaparken de daha güç yorulmanızı sağlar. 

  • Bağırsakların hızlı bir şekilde çalışmasını kolaylaştırır.
  • Sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasında etkilidir.
  • Uzun zamandır hareketsiz kalan ve sindirim zorluğu yaşayanlarda limonlu su etkisini gözle görülür derecede gösterecektir.
  • Ödemlerin gitmesine yardımcı olur.
  • Açlık hissini yatıştıracağından dolayı limonlu su ile kilo vermeyi kolaylaştırabilirsiniz.

ZAYIFLAMAK İÇİN LİMONLU SU NE ZAMAN İÇİLİR?

Özellikle de sabah aç karnına tüketildiğinde etkili olan limonlu suyu kahvaltıdan yarım saat önce içmek faydalıdır. Aç karna tüketildiğinde metabolizmayı hızlandıran limonlu su kilo vermeyi destekler. Günün her vaktinde tüketilebilen limonlu suyu gün içerisinde 2,5 bardağı aşmamak kaydıyla içebilirsiniz.

NOT: Ilık su ile içilmesi tavsiye edilen limonlu su, asidik özelliği ile mide problemlerinin görülmemesi için limon ve suyu yarı yarıya karıştırmalısınız.

nergis cicegi anlami nedir nergis ozellikleri ve faydalari nelerdir nergis cicegi cogaltma norpqy5b.jpg

Nergis çiçeği anlamı nedir? Nergis özellikleri ve faydaları nelerdir? Nergis çiçeği çoğaltma

anne usulu muhtesem pizza nasil yapilir en kolay anne usulu pizza tarifi gpamacez.jpg

Anne usulü muhteşem pizza nasıl yapılır? En kolay anne usulü pizza tarifi