Ne İşe Yaradığını Hep Merak Ettiğiniz 8 Şey


Günlük hayatta kullandığımız veya sürekli gördüğümüz ama nedenini ne işe yaradığını bilmediğimiz şeyler mutlaka vardır. Ve genelde bunları halk içerisinde kulaktan kulağa duyduğumuz şeyler ile değerlendiririz. Gördüğümüzde hadi ya bu da böylemiymiş diyeceğimiz bazılarını sizler için derledim. Gördükten sonra 1 kere paylaşın herkes faydalansın.

Tırnaktaki Beyaz Yarım Daire

Sağlıklı insanların tırnak diplerinde bu yarım daire belirli bir şekilde görünür ama sağlık kaybedilmeye başlayınca bu daire ilginç bir şekilde kayboluyor. Mesela baş parmağınızdaki yarım dairenin kaybolması ruhsal rahatsızlıklara ve sıkıntılara işaret ediyor. İlginç gerçekten.

Kutulardan Çıkan Jel Paketi

Yeni aldığınız ürünlerin çoğunun içinde küçük şeker paketlerine benzeyen jel paketleri bulunduğunu fark etmişsinizdir.Peki bunlar ne işe yarıyor. Kutuların içine nem, küf, kötü kokular ve lekelenmeyi önlemeleri için konulur.

Diş Macunu Altındaki Renkler

Diş macunu tüpünün altındaki bu renk kodları hakkında birçok yanlış efsane bilgiler mevcut. Yeşil renk doğal kırmızı ve siyah kimsayal vb. Kimisi kırmızı sağlığa zararlı diyor. Ancak öyle bir şey yok. Bu renk kodları tamamen üretimde makinelere kolaylık sağlamak amaçlı.

Üç Uçlu Priz

Prizlerin üç uçlu olması güvenlikten ileri geliyor. Yani prizdeki üçüncü uç topraklama hattından dolayı var. Elektronik cihazların elektrikteki dalgalanmalardan etkilenmemesi ve elektrik çarpmalarının önüne geçilmesi için için topraklı hatlar kullanılması gerekiyor.

Sırt Çantalarındaki 2 Delik

Sırt çantalarındaki domuz burnuna benzeyen bu 2 deliğin çok fazla bir özelliği yok aslında. Bu delikler oraya bir şey asmanıza yardımcı oluyor. Yani çok fazla bir şey beklemeyin…

Tırnaktaki Beyaz Lekeler

Tırnakta beyaz leke nokta halinde, çizgi halinde veya tırnağı tamamen kaplayacak kadar geniş bir alanda olabilir. Genellikle kozmetik ürünler böylesi bir etkiye neden olur. Ancak bu lekeler karaciğer, böbrek ve diğer ciddi hastalıklarında habercisi olabilir.

Lolipop Çubuğundaki Delik

Birçok kişi lolipoplardaki ufak deliğin düdük çalma amaçlı konulduğunu zanneder. Ancak bu deliğin amacı tamamen farklı. Bu delik şekerin yerinden çıkmasını engelliyor ve şekeri çubukta tutmaya yarıyor.

Karışık Desenli Otobüs Koltukları

Toplu taşıma araçlarındaki koltukların neden karışık desenli ve koyu renkli olduğunu hiç düşündünüz mü ? Neredeyse birçok otobüs koltuğu aynı şekilde karışık desenlidir. Bunun nedeni tozu ve kiri gizlemek amaçlıdır.


Send this to a friend