Paspas nasıl yapılır? Evde basit paspas yapılışı

paspas nasil yapilir evde basit paspas yapilisi ekgqdvdg.jpg

Paspas çeşitleri, kullanışlı ve hafif olduğundan dolayı evde çok kullanılan eşyalardan biridir. Evin olmazsa olmazı paspası istediğiniz renkte ve iplikte kolayca yapabilirsiniz. Aynı zamanda stres attırıcı olan ve banyoda mutfakta kullanacağınız paspaslar evde nasıl yapılır? İşte adım adım evde basit paspas yapımı sizlerle…

Bu senede oldukça şık ve gösterişli duran paspaslar banyolarda, koridorlarda ve mutfaklarda çok tercih ediliyor. Kolayca makineye atılıp yıkandığı için çok tercih edilen örgü paspasları hemen hemen her evde görmek mümkün. Birbirinden farklı modelleri bulunan paspas çeşitlerini kendinizde evde kalın ip tığ kullanmadan ya da tığ ile yapabilirsiniz. Son zamanların en trend örgü ipi olan kalın ve renkli ipleri kullanarak evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Ayrıca en çok sevilen penye iplerden örülen paspaslardan sevdiklerinize yaparak onlara hediye edebilirsiniz. Paspası evde örmeye karar verdiyseniz ve ip seçiminde zorlanıyorsanız banyonuzda kullandığınız renklere göre ayarlamanız banyonuzu daha şık gösterecektir.  Dileyenler ribbon ip kullanarak ribbon ipten paspas yapabilirler. Ribbon iplerle daha yumuşak ve daha ince olacaktır. İstediğiniz büyüklükte ve dekoratif bir şekilde paspas yapmak için sırasıyla adımları uygulamayı unutmayın…

BASİT PASPAS NASIL YAPILIR?

İster kapı önünde isterseniz banyonuzda kullanabileceğiniz şık paspasları kendiniz tasarlayın. Basit paspas yapılışı:

Gerekli malzemeler:

Kayırmaz halı tabanı (delikli)

– İstediğiniz renk ve çeşit ip

– Basit paspas yapımı

Paspas yapımı için öncelikle kaydırmaz tabanı ihtiyacınız olan ölçüde makasla kesme işlemini yapın.

Ardından  paspasınızın nasıl yapmak istediğinize ve büyüklüğüne karar verin. Bu noktada sizin tamamen nasıl bir paspas istediğinize bağlıdır.

Püsküllü gibi istiyorsanız kaydırmaz tanının arkasından ipi geçirip ön yüzeyde birleştirip ve püskülün uzunluğuna göre kesme işlemini yapın.

Eğer öreceğiniz paspası sık örgü olarak istiyorsanız seçtiğiniz ipi bir iğneye geçirin.

Kaydırmaz tabanın bir önünden bir arkasında geçecek şekilde sıralayın. Bir başka yöntem olarak da çaprazlama gidecek şekilde sıralayabilirsiniz.

Farklı ve renkli olsun istiyorsanız kaydırmaz tabanın deliklerini 10 sağa ve 10 yukarı olacak şekilde sayın.

Çaprazlama gidecek şekilde 1 ilmek ile başlayıp giderek artırın. Alt 10 ve üst 10 ilmeğe geldiğinizde tekrar daraltın ve alt 1. ilmeğe kadar yavaş yavaş küçültün. Farklı renklerle yaparsanız eşsiz bir görüntü oluşturabilirsiniz.

en kolay kiymali yumurta nasil yapilir kiymali yumurtanin puf noktalari nal5zfsx.jpg

En kolay kıymalı yumurta nasıl yapılır? Kıymalı yumurtanın püf noktaları

meyve kilo aldirir mi yemekten sonra meyve yenir mi ac karna meyve yemenin faydalari fgsc2akp.jpg

Meyve kilo aldırır mı? Yemekten sonra meyve yenir mi? Aç karna meyve yemenin faydaları..