Pitbull saldırısına uğramıştı!

Pitbull saldırısına uğramıştı! 2

Son dakika haberi: Gaziantep’te 4 yaşındaki Asiye Ateş, bir sitenin bahçesinde pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğramıştı. Asiye Ateş’in tedavi gördüğü hastanenin başhekimi Dr. Beyhan Tahmazoğlu açıklama yaptı. Tahmazoğlu, “7-10 günlük süreç çok önemli. O belirleyecek, ondan sonra konuşabiliriz. Böyle hasarı ben meslek hayatımda görmedim.” dedi.

Son dakika haberine göre Gaziantep’te pitbull saldırısına uğrayan Asiye Ateş’in tedavi gördüğü hastanenin başhekimi Dr. Beyhan Tahmazoğlu, küçük kızın sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Tahmazoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Geldiğinde şuuru kapalıydı. Ense kısmına kadar uzanan ısırıklar mevcuttu. Dolayısyla oralarda, kulak zarı çevresinde ciddi harabiyetler vardı. Tedavisi devam ediyor. Yara bakımları yapılıyor. En çok endişelendiren şey 4-5 gün sonra çıkması beklenen enfeksiyonlar. Ciddi şekilde önlem alıyoruz. Baş ve sağ kulak bölgesinde ciddi manada kemik kırıkları ve darbeler mevcut.

Hayati tehlikesi devam ediyor. Saçında doku kayıpları var. Deri ve kemik doku kayıpları var. Ama şu an önceliği hastanın hayati tehlikesi Yüzünde falç olma. Sağ tarafında yüzünde hasar kalıcı olabilir. 7-10 günlük süreç çok önemli. O belirleyecek, ondan sonra konuşabiliriz. Böyle hasarı ben meslek hayatımda görmedim.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Beştepe Mahallesi’nde bulunan bir sitede apartman görevlisi olarak çalışan Hüseyin Ateş’in 4 yaşındaki kızı Asiye, Çarşamba günü öğleden sonra oyun oynadığı sırada 2 pitbull köpeğin saldırısına uğradı. Çığlıkları duyarak yardımına koşan site sakinleri, küçük Asiye’yi güçlükle kurtardı. Çağırılan ambulansla fakülte hastanesine kaldırılan Asiye, ilk müdahalesinin ardından özel bir hastaneye sevk edildi. Küçük kızı hayati tehlike arz edecek şekilde yaralayan pitbull köpekler ise Gaziantep Hayvanat Bahçesi barınağına götürüldü.

640xauto

3 KİŞİ TUTUKLANDI

Küçük Asiye’nin ağır yaralandığı olay sonrası gözaltına alınan köpeklerin sahibi olduğu belirtilen Mustafa Yiğit, Zeynep Can ve kardeşi Zeliha Can ile S.K., M.E. ve sitenin güvenlik görevlisi A.Ç. gözaltına alındı. Jandarmada yapılan sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden sitenin güvenlik görevlisi A.Ç., savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılırken, nöbetçi mahkemeye çıkarılan S.K. ve M.E. adli kontrol şartıyla salıverildi, Mustafa Yiğit, Zeynep Can ve Zeliha Can ise ‘kasten yaralanmaya sebep olma’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

KÖPEKLERİ SAHİPLENMEDİLER

Tutuklanan şüpheliler ise jandarma ve savcılık sorgulamalarında, Asiye’nin yaralanmasına neden olan pitbull köpeklerin kendilerine ait olmadığını ileri sürdü. Tutuklanan şüphelilerden Mustafa Yiğit, pitbull köpekleri yavruyken sahiplendiğini belirterek, “Bu köpekleri daha sonra Zeliha ve Zeynep Can kardeşler sahiplenmek istedi. Ben de onlara verdim. Köpeklerin sorumluluğu bana ait değil. Olay günü de nasıl oldu bilmiyorum” dediği öğrenildi.

Zeynep Can ise köpeklerin kendilerine ait olmadığını belirterek, “Köpekler sitede duruyordu ve herkes ilgileniyordu. Hayvan sevgim olduğu için ben de ara sıka bakardım. Bu köpekler benim şahsi köpeklerim değil. Zaman zaman bakıp, besliyordum. Olay günü de sitede değildim, nasıl olduğunu görmedim” dedi.
Zeliha Can da köpeklerle ilgisi olmadığını söyleyerek, suçlamaları kabul etmedi.
Mahkeme heyeti ise tanık ifadeleri ve elde edilen deliller doğrultusunda köpeklerin sahibi olduğu belirlenen 3 şüpheliyi ‘kasten yaralamaya sebep olma’ suçlamasıyla tutukladı.

ASİYE’NİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Tedavisi süren Asiye’nin babası Hüseyin Ateş, kızından güzel haberler almayı beklediklerini ifade ederken, çocuğunun yaralanmasına neden olan köpeklerin sahiplerinin en ağır cezayı almasını istediğini kaydetti.

DHA

Çocuğunuzla iletişiminizi güçlendirecek sihirli cümleler

Çocuğunuzla iletişiminizi güçlendirecek sihirli cümleler

Astımlı çocuklar için ailelerin bilmesi gerekenler ve alınması ihtiyaç duyulan önlemler

Astımlı çocuklar için ailelerin bilmesi gerekenler ve alınması ihtiyaç duyulan önlemler