PKK’dan kalleş tuzak! Asker eşi ile 11 aylık oğlunu şehit ettiler


PKK’dan kalleş tuzak! Asker eşi ile 11 aylık oğlunu şehit ettiler

Yüksekova’da astsubay eşini ziyaretten dönen Nurcan Karakaya’nın otomobilinin geçişi sırasında PKK’lı hainler yola tuzakladıkları bombayı patlattı. Karakaya ile yanındaki 11 aylık bebeği şehit oldu


CHP’nin emanet oylarla Meclis’e soktuğu HDP’nin dağdaki ortağı PKK, alçak yüzünü bir kez daha gösterdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başarılı operasyonlarıyla içte ve dışta ağır darbeler alan terör örgütü, kalleş eylemlere yöneldi. Askerin karşısına çıkamayan bebek katilleri, bu kez masum bir kadın ile bebeğini hedef aldı.
Olay, Yüksekova’ya bağlı Büyükçiftlik beldesi Susat Deresi mevkisinde dün saat 16.00 sıralarında meydana geldi.


UŞAK’TAN YOLA ÇIKMIŞLARDI

Uşak’tan 11 aylık oğlu Mustafa Bedirhan ile yola çıkan Nurcan Karakaya (25), eşi Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya’yı görmek için Yüksekova’ya geldi. Üs bölgesinde görevli eşini ziyaret ettikten eve dönen Karakaya ve bebeğinin bulunduğu otomobilin geçişi sırasında bölücü hainler, daha önceden yola tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi.
Kalleş saldırıda asker eşi Nurcan Karakaya şehit olurken, yanındaki bebeği ağır yaralandı. Bölgeye güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri sevk edilirken geniş çaplı operasyon başlatıldı. Yaralı bebek de kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Nurcan Karakaya ile oğlu Mustafa Bedirhan, bugün Otluca Dağ Komando Tugay Komutanlığı’nda düzenlenecek törenin ardından memleketleri Sivas’ın Şarkışla ilçesine uğurlanacak. Anne ile 11 aylık bebeği ikindi vakti kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

GÖZLER KILIÇDAROĞLU VE İNCE’DE

Kalleş saldırı Türkiye’nin de yüreğini dağladı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Onların mekanı cennettir inşallah. Katillerin ise hem bu dünyada hem de ahirette cehennem olacaktır” ifadesini kullandı. Türkiye Futbol Federasyonu ile Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor kulüpleri de başsağlığı mesajı yayımladı. Vatandaşlar ise “Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’yi Meclis’e taşıyanlar bu cinayete ortak olmuşlardır” diyerek tepki gösterdi.
24 Haziran seçimlerinden sonra “Bütün renkleri Meclis’e taşımayı başardık” sözleriyle terör örgütü HDP’yi Meclis’e sokmanın gururunu yaşayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Edirne’de tutuklu bulunan HDP’li Selahattin Demirtaş’ı ziyaret ederek desteğini açığa vuran CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin, bu alçaklık karşısındaki tavrı şimdiden merak konusu.

TERÖR DESTEKÇİLERİNİ MECLİS’E SOKANLAR BU SİZİN ESERİNİZ
 AK Parti Genel Başkan YardımcısıÖznur Çalık: PKK, kanlı ve alçak yüzünübir kez daha göstermiştir. Masumlarıncanına kast edecek kadar vahşileşen buterör örgütüne bu toprakları dar edeceğiz.PKK’yı Meclis’te temsil ettirebilmekiçin var gücüyle çalışanlar şehitlerimizinkemiklerini sızlatıyor bu bebeklerimizinahını alıyorlar.
 AK Parti Grup BaşkanvekiliMehmet Muş: Kadınları ve bebeklerihadef alan PKK’ya terör örgütü diyemeyenHDP ve onu Meclis’e sokmak içinkampanya yürütenler bu saldırıların ağırsorumluluğu altındadır.
 AK Parti Grup Başkanvekili BülentTuran: Savunmasız sivillere doğrultulanbu silah aslında bir insanı değil bütünolarak Anadolu Ruhu’nu yaralamıştır.Bu eylemden PKK kadar PKK ile arasınamesafe koymayan, adeta örgütün borazanıolan HDP ve “bir oy Muharrem İnce’yebir oy da HDP’ye” diyerek HDP’nin cansimidi olmuş CHP de sorumludur.
 MHP Genel Başkan YardımcısıMustafa Kalaycı: PKK kadın, çocuk,bebek demeden saldıran, eylem yapaniğrenç bir terör örgütüdür. Saldırıyı nefretlelanetliyorum. Allah ‘Kahhar’ ismiylekahretsin.
 Dr. Murat Aslan Hasan (HasanKalyoncu Ünversitesi Öğr. Üyesi veSETA Araştırmacısı): Bu tür eylemlerPKK’nın bittiğini gösteriyor. Bir siyasipartinin hem terörü desteklemesi, hemMeclis çatısı altında olması Anadolu coğrafyasınaaykırıdır.
.
.

 

 

 

kaynak=https://www.sabah.com.tr/gundem/2018/08/01/pkkdan-kalles-tuzak-asker-esi-ile-11-aylik-oglunu-sehit-ettiler

Send this to a friend