Psikopatları Fark Etmeyi Öğrenin: 6 Önemli Özellik


Psikopatları Fark Etmeyi Öğrenin: 6 Önemli Özellik

Bizim gibi ve empati yeteneğine sahip gibi görünse de, bir psikopat her zaman başkalarını bir saniye düşünmeden sadece kendi çıkarları doğrultusunda hareket edecektir.

Tamamen normal bir insanın hiç kimsenin ondan beklemediği bir suç işlediğini, muhtemelen haberlerde bir kereden fazla duymuşsunuzdur.

Psikopat olmak, başkalarından farklı olmak anlamına gelmiyor. Bir psikopat, çoğu insanın keyifli, gerçekten karizmatik ve hatta iyi bir insan olarak tarif ettiği türden bir kişidir. En azından öyle görünür.

Keşfedin:Rahim Kanserinin 8 Erken Belirtisi

Tüm bu nezaket birden kaybolur, çünkü bir psikopat sizin gibi duygular taşımaz. Böylece sizi daha iyi idare edebilmek için öyleymiş gibi davranırlar.

Bir psikopat, istediği her şeyi elde etmek için başkalarını manipüle eder. Pişmanlık, üzüntü ya da başka doğal duygular hissetme yeteneği olmaksızın, başkalarını çekinmeden kullanır. Bu yüzden bir psikopatı nasıl tanıyacağınızı öğrenmek önemlidir.

1. Onlar iflah olmaz yalancılardır

Herkes yalan söyler. Ama bir psikopat yalan söylediği zaman, bu küçük beyaz bir yalan veya haklı çıkarılabilir bir yalan değildir. Bir psikopat ardı ardına yalan söyler.

Psikopat kişi çevresindeki insanları kullanmak ve manipüle etmek için sürekli yalan söyler. Bazen zarar vermek amacıyla da yalan söylerler.

Psikopatların da herkes gibi amaçları vardır ama bunlara iyi biçimde ulaşmayı denemeyebilirler.

2. Sorumsuz kişilerdir

Kimseyle veya herhangi bir şeyle duygusal bağ kurmamanın nasıl bir şey olduğunu hayal edebilir misiniz? Psikopatlar, işyerinde veya evde verdikleri sözleri yerine getirmekle yükümlü hissetmezler; bu nedenle, yapacaklarını söyledikleri şeyleri hiç bir zaman yapmazlar.

Normalde bir psikopat sürekli iş değiştirir veya bu nedenle yeni bir yere taşınır. Asla bir yere ve hatta bir eve bağlı hissetmezler.

Ayrıca okuyun:5 Uyarıcı Alzheimer Belirtisi

Bu, ayrıca birdenbire insanlarla dostluklarını sona erdiren, kendine güvenen insanlara zarar veren veya onları arkada bırakan kişiler için de geçerlidir.

3. Sahte çekicilikleri ile sizi baştan çıkarırlar

Psikopatlar başkalarına en iyi yüzlerini göstererek gerçek niyetlerini saklar. Gerçekte, yalnızca kendilerine güvenirler.

Ama öte yandan, güvenebileceğiniz birinin görünümünü verirler ve tüm sırlarınızı söyletirler.

Farkında olmadığınız şey ise, bu açıklığın canavarın ağzına düşmek gibi olduğudur. Onlara ne kadar çok güvenirseniz, o kadar savunmasız kalırsınız. Onların sahte çekiciliği sizi baştan çıkarır.

4. Sorunlu bir geçmiş

Şu anda, psikopat olan kişi oldukça normal görünebilir, ama onun geçmişine baktığınız zaman, her şeyi ortaya döken bir tarih görebilirsiniz.

Küçük sorunların parçası olsalar da, aslında sık sık bunlara karışmış olmaları gerçeği geçmişlerine derinden bakmayı değerli kılar.

Keşfedin:Doğduğun aya göre nasıl bir kadınsın?

Bunun sebebi şudur: Öyle gözükmese de, toplumun kurallarını kabul etmezler ve genel olarak insan haklarına saygı duymazlar. 

5. Başkalarını manipüle ederler ve onlara bağlıdırlar

Psikopatlar kendi ihtiyaçlarını karşılamak başkalarını manipüle ederler. Bununla birlikte, herkesin manipüle edilemeyeceğini bilirler, bu nedenle de genellikle çevrelerine daha itaatkar insanlar alırlar.

Bir psikopat için, bir insan bir insan değil, istediklerini elde etmek için kullanacağı bir şeydir.

En önemlisi, bir psikopat her zaman başkalarının üzerinden yaşamaya çalışır. Başkalarının onlara hizmet etmek için var olduğuna, çalışmak ve uğraşmak için mücadele etmesi gerektiğine inanırlar.

6. Empati kurmazlar

Üzüntü, endişe veya başka bir şey duygu hissedemeyen bu kişiler, kendilerini başkalarının yerine koyamaz.

Anlıyor gibi görünebilirler, çünkü bu, güven kazanmak için kullandıkları hileci karizmanın bir parçasıdır. Ancak, gerçekte, nasıl hissettiğiniz hakkında hiçbir fikirleri yoktur.

Bu onlara bir üstünlük sağlar. Normal insanların kötü şeyler yapmasını engelleyen utanç, suçluluk duygusu ya da diğer hislere sahip değillerdir.

Başkaları adına kötü hissetmezler: bir psikopat her zaman kendini düşünecektir.

Genel nüfus içinde psikopatların yüzdesinin çok yüksek olmadığını hatırlamak önemlidir, onlarla sık sık karşılaşmayabilirsiniz.

Onlarla uğraşmak hiç bir zaman iyi değildir. Ama belirtilerin farkında olmak ve onları tanımak önemlidir. 

Bu özellikleri taşıyan tanıdığınız biri var mı?

kaynak:https://sagligabiradim.com/psikopatlari-fark-etmeyi-ogrenin-6-onemli-ozellik/

Psikopatları Fark Etmeyi Öğrenin: 6 Önemli Özellik Bizim gibi ve empati yeteneğine sahip gibi görünse de, bir psikopat her zaman başkalarını bir saniye düşünmeden sadece kendi çıkarları doğrultusunda hareket edecektir.

Send this to a friend