Saça kıyafete yapışan sakız nasıl çıkarılır? Kurumuş sakız lekesi nasıl çıkar

saca kiyafete yapisan sakiz nasil cikarilir kurumus sakiz lekesi nasil cikar ffweevbp.jpg

Evlerde bazen istemsizce bazı kazalar meydana gelebiliyor. Özellikle evde küçük bir çocuk varsa evde yaşanabilecek ufak kazalara hazırlıklı olmalısınız. Kıyafete ya da saça yapışan inatçı sakız lekelerinden kurtulmak için uygulamanız gereken birkaç püf noktası bulunuyor. Saça kıyafete yapışan sakız nasıl çıkarılır? Kurumuş sakız lekesi nasıl çıkar İşte sakız lekesinden kurtulmak için bazı çözümler:

Uzmanların dişlerin sağlıklı kalması için sakız çiğnenmesi öneriyor. Evde, dışarda çiğnenen sakız bazen istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Bazen bankta ya da otobüste fark etmeden kıyafetinize sakız yapışabilir. Ayrıca evde özellikle kız çocuklarının sıklıkla yaşadığı problemlerden biri gece saça yapışan sakızdır. Bazen anneler çocukların saçına yapışan sakızı nasıl çıkaracağını bilmediği için direk saçlarını kesiyor. Saçları kesmeye gerek kalmadan saça bulaşan ve kıyafete bulaşan sakızı çıkarmak için birtakım yöntemler bulunuyor. Oldukça sinir bozucu olan bu durumdan kurtulmak için birbirinden pratik yöntemlerle kıyafetinize yapışan sakızdan kurtulabilirsiniz. İşte bazı yöntemler:

İNATÇI SAKIZ LEKESİ SAÇTAN NASIL ÇIKAR?

Oldukça inatçı ve zor bir leke olan sakız lekesinden kolayca kurtulmak için;

1.YÖNTEM

Öncelikle sakız yapışan bölgeye bir miktar zeytinyağı sürülür.

– Eski bir diş fırçasıyla zeytinyağını sakızlı bölgeye iyice yedirin.

– Zeytinyağını sürdükten sonra 1-2 dakika bekleyin.

– Birkaç dakika sonra sakızı çıkarmayı çalışın.

– Emin olabilirsiniz ki sakız zahmetsizce saçtan ayrılacaktır.

– Ardından çocuğunuzun saçlarını güzelce yıkayın.

2.YÖNTEM: FISTIK EZMESİ 

Saçınızı sakızdan kurtulmak için fıstık ezmesini kullanabilirsiniz. Saçınızın yapışan bölümüne fıstık ezmesi uygulayın ve biraz bekletin daha sonra suyun altında yıkayın. 

3.YÖNTEM: MAYONEZ

Saç, ayakkabı ya da elbisedeki sakızı çıkarmak için en etkili yollardan biri mayonezdir. Mayonezi sakızın yapmış olduğu bölgeye uygulayın. Parmak ya da bir tarak yardımı ile sakızı temizleyin.

4.YÖNTEM: EL LOSYONLARI

El losyonlar da yağlı olduğu için sakızların çıkarılmasında oldukça etkilidir. El losyonu kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli püf noktası ise çok az kullanmaktır. Çünkü kafa derinizi fazla yağlı hale getirir.

5.YÖNTEM: VAZELİN

Sakız yapışan bölgeye vazelin sürün. Sonra elinizle veya tarakla bu alanı temizleyin.

6.YÖNTEM: KUM

Kum, özellikle ayakkabıların altına yapışan sakızı çıkarmak için etkili yöntemlerden biridir. Yapışan sakızı çıkarmak için yere biraz kum serpin ve üzerinde ayakkabınızla yürüyün. Sonra ayakkabı altından çıkıncaya kadar ovun.

7.YÖNTEM: SAÇ KURUTMA

Sakızı yumuşak hale getirmek için saç kurutma makinasını kullanabilirsiniz.. Yumuşayan sakızı elinizle çekip çıkarabilirsiniz. Bu halı üzerine yapışan sakızı çıkarmak için etkili bir yoldur.

KIYAFETLERE BULAŞAN SAKIZ LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Sakız yapışan giysiyi zahmetsizce temizlemek istiyorsanız ihtiyacınız olan yalnızca temiz bir poşet. Sakız yapışan giysiyi poşete koyup derin dondurucuya yerleştirin. Yaklaşık 4-5 saat sonra kıyafeti dolaptan çıkarın ve sertleşen sakızı kolaylıkla çıkarın.

1.YÖNTEM: DONDURUN

Eğer hassas bir kumaştan sakızı çıkarmak isterseniz, giysiyi plastik bir torbaya koyun ve buzluğa yerleştirin. Birkaç saat kaldıktan sonra kumaştan sakızı rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

2.YÖNTEM: SİRKE

Elbisenize sakız yapışmış ise o zaman çıkarmak için beyaz sirke ve diş fırçası kullanın. Sakızın yapışan bölgesine sirke sürün ve diş fırçası ile fırçalayın

bebegin kulagina ezan okuma bebege isim verirken ezani kim okur isim koyma duasi rspioclk.jpg

Bebeğin kulağına ezan okuma! Bebeğe isim verirken ezanı kim okur? İsim koyma duası

en basit kurabiye nasil yapilir agizda eriyen kurabiyenin puf noktalari ezjknw8e.jpg

En basit kurabiye nasıl yapılır? Ağızda eriyen kurabiyenin püf noktaları