Sıcak su içmek zayıflatır mı? Suyun zayıflama tesiri

Sıcak su içmek zayıflatır mı? Suyun zayıflama tesiri 1

Sıhhatli ve naturel yöntemlerle kilo vermek isteyen bayanların tercih etmiş olduğu su rejiminde sıcak su içmenin zayıflamada tesiri olup olmadığını sizlere araştırdık.

Midede doygunluk hissettirdiği için zayıflama sürecinde işinizi epey kolaylaştıracak olan su rejimleri, doğru ve kontrollü tüketildiği süre istediğiniz görünümü kazanmanıza destek olacaktır. Bağırsakların süratli bir halde emek vermesi mevzusunda etkili olan suyun sıhhat açısından yararları sayılamayacak kadar fazlaca olduğu şeklinde rejimde yağ yakımını kolaylaştırdığı da bilinmektedir. Gün içinde bolca oranda suyu belirli aralıklarla tüketerek sıhhatli ve naturel yollarla sağlayabilirsiniz. Vücudu toksinlerden arındırmaya yarayan su rejiminde tavsiye detayları sizlere derledik.

SICAK SU KİLO VERDİRİR Mİ?
SICAK SU İLE ZAYIFLAMA YÖNTEMİ

Kafi oranda su tüketimini sağlamanın en ideal yolu sıcak yada soğuk olsun su içmekle sağlanır. Bedenimize alacağımız her besinin emilimini sağlamak ve atıkları uzaklaştırmak için suya gereksinim duyarız. Bu sebepten dolayı günlük minimum sekiz bardak su tüketimi gerekmektedir. Kimileri suyu soğuk iken tüketse de kimi diyetisyenler sıcak ya da ılık suyun zayıflatmayı kolaylaştırmada mühim etken bulunduğunu öne sürüyor. 

SICAK SUYUN ZAYIFLAMAYA ETKİSİ:

Gün içinde içilecek olan 2 bardak sıcak su, sindirim sorunlarını çözmek için işinizi görecektir. Erken vakitte sıcak su tüketmek toksinleri arındırmayı büyük seviyede kolaylaştıracaktır. Bağırsak hareketlerinin hızlanmasını elde eden sıcak su bununla birlikte kabızlık oluşumunun da önüne geçecektir.

Yiyecek yemeden 15 dakika ilkin sıcak su içildiği takdirde iştahınız kesilecek ve fazla yiyecek yemiş olmayacaksınız. Böylelikle aşırı yeme ve kalori alma ihtimali de azalır. Mevzuyla ilgili uzmanlar, kahvaltıdan ilkin ılık suyun kalorileri azaltmada etkili bulunduğunu belirtiyor.

HIZLI KİLO VERDİREN SU SİYETİ LİSTESİ

Sabah: 1 bardak ılık limonlu su, 1 bardak portakal ve greyfurt suyu karışımı, 2 dilim taze ananas, 6 tane çilek ve 2 kaşık yulaf ezmesi.

Ara öğün: 1 bardak ıhlamur, papatya ve melisa yaprağı çayı, 1 bardak ılık su ve 1 çay kaşığı zencefil tozu ile hazırlanmış çay.

Öğle: 2 bardak su, 2 kâse sebze çorbası, bolca yeşil salata (avokado, turp, taze soğan, tere, roka, maydanoz, domates, yağ ve limon).

Ara öğün 1: 3 tam ceviz (Aralar birer saat ara ile tüketilecektir).

Ara öğün 2: 2 dilim ananas, 1 elma, 1 bardak zencefil tozu çayı.

Ara öğün 3: 1 dilim tam buğday ekmeği, 1 dilim peynir, domates, salatalık ve maydanoz, 1 bardak papatya çayı.

Akşam: 2 bardak su, 2 kase sebze çorbası, 1 porsiyon sebze haşlama (tercihe bakılırsa üstüne azca zeytinyağı, bolca limon ile keten tohumu eklenebilir), 1 kutu probiyotik yoğurt.

Ara öğün: 2 dilim ananas, 15-20 tane siyah çekirdekli üzüm, 4 taze kayısı, 2 bardak ılık limonlu su.

Rüyada namaz kılmak iyi mi yorumlanır? Rüyada cenaze namazı kıldırmak neye işarettir 1

Rüyada namaz kılmak iyi mi yorumlanır? Rüyada cenaze namazı kıldırmak neye işarettir

En kolay cocostar kurabiye nasıl yapılır? Cocostar kurabiyenin püf noktaları 1

En kolay cocostar kurabiye nasıl yapılır? Cocostar kurabiyenin püf noktaları