Soğuk algınlığı sanmıştı… Hamileliğinde kaptığı virüs bebeğine geçti, doktorlar ‘asla yürüyemez’ dedi…

addtext 01 13 12.30.49

Annesinin hamileliği sırasında kaptığı sitomegalovirüs (CMV) nedeni ile ciddi beyin hasarı ile dünyaya gelen ve doktorların asla yürüyemez dediği Minnie-Mae Farnell’den 3 yıl sonra yeniden haber geldi…

addtext 01 13 12.30.36

İngiltere’nin Batı Yorkshire bölgesinde yaşayan Courtney Farnell,2019 yılındaki hamileliğinde soğuk algınlığına benzer semptomlar göstermeye başladı.

 

ANNENİN KAPTIĞI VİRÜS BEBEĞE GEÇTİ

 

23 yaşındaki genç kadın bu belirtileri çok ciddiye almasa da hamileliğinin 12 haftasında yapılan rutin taramalarda bebeğinde CMV virüsünün olabileceğine dair işaretler çıktı.

 

20. haftadaki taramalar acı gerçeği ortaya çıkardı. Genç kadın sitomegalovirüs (CMV) kapmıştı ve VİRÜS bebeğe geçtiği için, doğmamış bebekte ciddi beyin hasarı oluşmuştu.

addtext 01 13 12.30.25

BEBEĞİN ASLA YÜRÜYEMEYECEĞİ, GÖRME VE DUYMA ENGELLİ OLACAĞI SÖYLENDİ

Doktorlar Courtney’e anne karnındaki bebeğin beyin hasarı dışında böbrek ve karaciğer sorunları yaşadığını ve büyükihtimalle engelli olarak dünyaya geleceğini söylediler.

 

“Bana bebeğimin asla kendi başına nefes alamayacağı, yürüyemeyeceği, görme ve duyma engelli olacağı söylendi. Bu sözleri duymak kalbime bıçak gibi saplandı” diyen anne doktorların hamileliği sonlandırma önerilerine rağmen bebeğini dünyaya getirmeye karar verdi.

MİNİK MİNNİE HAYATA MEYDAN OKUDU, NEFES ALMAYA BAŞLADI

 

Genç kadınının bebeği Minnie, 3 Eylül 2019’da yaklaşık 1 kilo olarak dünyaya geldi. Dokuz saat sonra yaşam desteğinden çıkarılan minik bebek doktorların kendisi ile ilgili tahminlerine meydan okudu ve tek başına nefes almaya başladı. Ancak bu tüm sorunların çözüldüğü anlamına gelmiyordu…

 

Küçük bebek, anemi, kas zayıflığı, epilepsi ve ciddi beyin hasarından mustaripti ve tamamen annesine bağımlıydı.

addtext 01 13 12.30.04

3 YIL SONRA GELEN HABER: YÜRÜYOR, GÜLÜMSÜYOR, EL SALLIYOR…

 

2019 yılında hastalığı ile İngiliz basınında dikkat çeken anne, bebeğinin doğumundan 3 yıl sonra kızının el salladığı görüntüleri paylaştı ve “Minnie üç yaşındayken bana ilk kez el salladı. Çok çok duygusalım. Bu, bana asla hareket etmeyeceği söylenen kızım için bir dönüm noktası. Asla yürüyemez dedikleri bebek şimdi gözlerimin önünde yürüyor ve bana gülümsüyor, Minnie-Mae beni her yönden gururlandırıyor.” ifadelerini kullandı.

SİTOMEGALOVİRÜS (CMV) NEDİR?

Tükürük, gözyaşı, anne sütü ve idrarla bulaşan Sitomegalovirüs (CMV), genellikle zararsızdır ancak doğmamış bebekler için ölümcül sonuçlar doğurabilir. Uçuk ve su çiçeğine neden olan virüsün İngiltere’de her yıl doğan 1000 yeni bebekten birinde kalıcı hasara neden olduğu biliniyor.

 

Uzmanlar CMV’den korunmanın en önemli yolunun hijyen kuralları olduğuna dikkat çekiyor.

 

Ellerin sabunla sık sık yıkanması ve çatal, bıçak, bardak gibi kişisel eşyaların paylaşılmaması virüsün yayılımını büyük oranda durduruyor.

addtext 01 13 11.08.29

Kurye Muharrem Can İncir’in sosyal medyadaki görüntüsü gündem oldu! Dünyaca ünlü piyanist konserine davet etti, sahnede piyano çaldı

addtext 01 13 01.56.24

Doktordan korkup hastaneye gitmedi, kırık dişi yüzünden dil kanseri oldu!