Sosyal medyadaki video canından ediyordu! Bunu kimse denemesin

addtext 08 13 12.14.09

Fatma K. sosyal medyada gördüğü videoyu evde deneyip, üzerine kolonya döküp, elindeki çakmağı ateşleyince korku dolu dakikalar yaşadı. Vücudunda ağır yanıklar oluşan Fatma K. alevlerden kurtuluşunu anlattı.

addtext 08 13 12.12.45

Malazgirt ilçesinde oturan öğrenci Fatma K., sosyal medyada gördüğü ‘kolonya yakma’ videosunu denemek istedi. Kimsenin evde olmadığı sırada üzerine kolonya döken küçük kız, elindeki çakmağı da ateşledi. Bir anda saçları ve kıyafetleri alevler alan Fatma K., banyoya koşup, üzerine su döktü.

Kendi kendini söndürmeye başaran Fatma K., daha sonra ailesi tarafından Malazgirt Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Göğüs ve boyun bölgesinde 2’nci ve 3’üncü dereceden yanıklar oluşan Fatma K., Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Ünitesi’ne sevk edildi. Burada tedavisi süren Fatma K., yaşadığı korku dolu anları anlattı.

addtext 08 13 12.12.31

‘BİR ANDA ALEVLERİN İÇİNDE KALDIM’

Evde kimsenin olmadığını belirten Fatma K., “Sosyal medyada izlediğim ve ilgimi çeken kolonya yakma videosunu denemek istedim. Üzerime kolonya döküp, çakmağı çaktım. Bir anda alevlerin içinde kaldım. Hemen banyoya koşup, üzerime su döktüm. Bir an öleceğimi düşündüm.

Çok korkunç dakikalardı. Artık bu gibi denemeler yapmayacağım. Bunu kimse denemesin. Ben yandım başkası yanmasın” dedi. (DHA)

addtext 08 11 01.51.28

Prof. Dr. Canan Karatay uyardı: Evinizde varsa derhal çöpe atın! Hastalıklara davetiye çıkarıyor

addtext 08 14 12.10.59

Arkadaşlarıyla yüzmeye gitti, bu hale geldi! Nasıl olduğunu bilen yok