TikTok akımı can alıyor! Küçük kız korkunç halde bulundu!

addtext 01 19 09.03.19

Son yıllarda tekrar ortaya çıkan tehlikeli bir TikTok akımı bu kez 12 yaşındaki küçük bir kızın canına mal oldu. Sosyal medyada özellikle gençler ve çocuklar arasında “Baygınlık Meydan Okuması” olarak da bilinen “Choking Challenge” için video çekmeye çalışan 12 yaşındaki Arjantinli Milagros Soto, boynuna ip geçirilmiş halde ölü bulundu.

addtext 01 19 09.03.00

Gençler ve çocuklar arasında sık sık tehlikeli akımlar moda olurken bunlardan sonuncusu “Choking Challenge” oldu. “Baygınlık Meydan Okuması” olarak da bilinen akımın son kurbanı ise 12 yaşındaki Arjantinli Milagros Soto… Üstelik ölüm sebebi ise tüyler ürperten cinsten.

Sosyal medyada insanların bayılana kadar nefeslerini tutmalarına neden olan bu akım, 12 yaşındaki küçük kızın feci şekilde can vermesine neden oldu.

addtext 01 19 09.02.27

BOĞULARAK CAN VERDİ

Akıma uyanların boyunlarına ip ve benzeri cisimler dolayarak nefessiz kalmalarını ve kendilerinden geçmelerinin istendiği akıma dahil olan Milagros, kendinden geçmek için bulduğu ipi boynuna geçirdi. Boynuna doladığı ipi sıkan Milagros, kendisini kurtarmakta başarısız olduğu için hayatını kaybetti.

Arjantin gazetesi Jam Press’e göre küçük, akıma uymak için boynuna ip doladığını, üç kez bunu yaptığını fakat üçüncü denemede ipi çözemediği için hayatını kaybettiğini söyledi.

addtext 01 19 09.02.36

Bir süre sonra odaya giren Milagros’un ailesi, gördükleri korkunç manzara karşısında yıkıldı. Hayatını kaybeden kızın halası, Laura Luque yerel kaynaklara yaptığı açıklamada yeğenini genç yaşta kaybettikleri için aile olarak paramparça olduklarını söyledi.

Milagros’un hayatını kaybetmesinden önce, geçtiğimiz yaz İngiliz Leon Brown (14) ve Archie Battersbee (12) de aynı akıma uyarak hayatlarını kaybetmişti.

addtext 01 19 09.02.44

UZMANLAR UYARIYOR

Uzmanlar tehlikeli akımda uyulması istenen bayılana kadar nefesi tutmanın, beyin hasarı ve ölüm gibi sonuçlar doğurabileceğini söyledi.

addtext 01 19 04.42.41

Müge Anlı sinirden köpürdü! ‘Manitken üvey annen oluyorum’ 51 yaşındaki ‘üfürükçü’nün 33 yaş küçük kıza yaptıkları…

addtext 01 19 11.42.02

Karısını seven erkek nasıl davranır?