Toksin Atmaya Yardımcı 4 Çorba

Normalde marulu salatalarda çiğ olarak yesek de, diğer sebzeler gibi pişirildiğinde sindirimi çok daha kolay olur.

Karaciğer ve böbrekler vücutta biriken toksin atmaya yardımcı olan organlardır. Kısa ve uzun vadede, toksinlerin birikimi hayat kalitemizi düşürebilir, akut ve kronik sağlık problemlerine yol açabilir.

Bu sebepten dolayı, doğal toksin temizleyici besinleri sık sık yemek bu organlara yardım etmemiz için çok önemli bir hale gelmektedir.

Bu yazımızda, size bu organların detoks yapmasına yardımcı olan ve vücuttan toksin atan bazı basit ve lezzetli önerileri bu 4 çeşit çorba ile sunacağız.

Toksinler nereden gelmektedir?

Karaciğer ve böbrekler toksinleri atmak için sürekli çalışsa da, herkesin vücudunda toksin birikir. Fakat, çeşitli durumlar bu sürece dahil olabilir ve bunlar çok olduğunda, detoks edici organlar temizleme işlerini yapmakta zorluk yaşarlar.

👍🏻Bu da ilginizi çekebilir ⭐️ 

video

Toksinlerin vücutta tutulmasına sebep olan bazı faktörler şunlardır:

  • İyi sindirilemeyen besinler.
  • Yağ bakımından zengin sağlıksız besinler.
  • Aşırı hayvansal proteinler.
  • Gıdalardaki katkı maddeleri: koruyucular, renklendiriciler, yapay tatlandırıcılar ve benzerleri.
  • Alkol.
  • Tütün ve toksik alışkanlıkların her türlüsü.
  • Bazı vücut bakım ürünleri (sabunlar, losyonlar, diş macunları).
  • Çevre kirliliği (tarım ve böcek ilaçları, gazlar vs.).
  • İlaçlar.
  • Negatif duygular.

Bu çorbaları yapmak için, karaciğer ve böbrekler için doğal olarak detoks yapma özellikleri ile bilinen yiyecekleri seçmeyi tercih ettik.

Tatlarını güzelleştirmek için ise, taze sıkılmış limon suyu, elma sirkesi, zeytinyağı, bir tutam kırmızı biber ve az miktarda kaya tuzu kullanabilirsiniz.

Bunları 2 haftalık bir dönem boyunca akşam yemeğinde bir başlangıç olarak tüketin, yanında hafif bir protein (balık, yumurta) ve 1 elma ya da herhangi bir meyve tercih edin.

Günün geri kalanında ise olabildiğince dengeli beslenmeye özen gösterin ve öğünlerin arasında daha fazla su için. Üstte belirttiğimiz maddelerden uzak durun ki çorbalar sağlığınızda pozitif bir etki yaratabilsin.

Isırgan Otu ve Kereviz Çorbası

Isırgan otu yabani bir bitkidir ve kanı temizleme özelliği ile bilinir. Tarlalarda, kirlenmemiş bölgelerde plastik eldivenler kullanılarak toplanabilir. Ayrıca aktarlarda ve bitkisel ürün dükkanlarında da bulabilirsiniz. Isırgan otu aşağıdaki özelliklere sahiptir:

⭐️- EN ÇOK İZLENENLER - ⭐️ 
video
video
video
video
video
video
video
video

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here