Zeki İnsanların Olumsuz İnsanlara Karşı Kullandığı 10 Etkili Yöntem


Olumsuz insanlarla baş etmek, hayatımızdaki en zorlayıcı ama zorunda olduğumuz bir durumdur. Narsistler, zorlayıcı yalancılar, sosyopatlar, manipülatörler, dedikoducular ve sürekli kendine acıyıp sizin de ona acımanızı bekleyenler olumsuz insanlara sadece birkaç örnektir. Olumsuz insanların en büyük özellikleri sürekli kendi ihtiyaçlarının karşılanması için çevrelerindeki manipüle etmektir.

Zeki İnsanların Olumsuz İnsanlara Karşı Kullandığı 10 Etkili Yöntem
Zeki İnsanların Olumsuz İnsanlara Karşı Kullandığı 10 Etkili Yöntem

Bunun için her yola başvurabilirler. Olumsuz insanların eylemleri genellikle çevrelerindeki insanlara güvensizlikten kaynaklanır. Kendi duydukları bu güvensizlik hissi o kadar yoğundur ki sürekli tetikte olup çevrelerindeki insanları rahatsız ederler. Düşünün ki etrafınızda sürekli güvensiz, tedirgin, çıkarcı ruh haliyle duran bir var. Aslında sosyal yaşamımızda bir çoğumuzu rahatsız eden, içten içe hoşnutsuzluk yaratan ve en kötüsü bir çoğumuz yaşadığı bir durum olan bu soruna karşı zeki insanların kullandıkları yöntemler mevcuttur.

Peki nedir bu yöntemler;

İlgi isteklerini görmezden gelirler.

Olumsuz insanlar şartlar ne olursa olsun, çevrelerindeki insanların onlarla ilgilenmelerini isterler. Bunun için histerik bayılmalardan, sahte sinir krizlerinden bile yararlanabilirler.

Asla sırlarını paylaşmazlar

Zeki insanlar sırlarını paylaşmak konusunda çok seçici olurlar ve özellikle olumsuz insanlar sırlarını asla paylaşmazlar.

Zeki insanların olumsuz insanlarda uzak dururlar

Zeki insanların kullandığı en önemli yöntemlerden biri seçici yalnızlıktır. Dostları ve güvenilir insanlar dışında kimseyle zaman geçirmezler.

Manipülasyonlardan uzak dururlar

Zeki insanlar, kendilerini yönlendirmeyi seven kişilere asla fırsat vermezler. Olumsuz insanlara manipülasyon fırsatı verdiğiniz zaman, sürekli sizi kendi çıkarları için yönlendirmek isterler.

Yalancılardan, rol yapanlardan, dedikoduculardan uzak dururlar

👍🏻Bu da ilginizi çekebilir ⭐️ 

video

Zeki insanların asla unutmadıkları şey, eğer biri sizinle hem fikir olsa dahi başkası hakkında olumsuz konuşuyorsa emin olun ki sizin hakkınızda da başkasına olumsuz konuşacaktır.

Zorbalığa direnip, hakaretleri görmezden gelirler

Olumsuz insanların en temel amacı sizi veya başkasını kendi çıkarları için kullanmaktır. Bu uğurda zorbalığa ve hatta sizi zorlamak için hakarete dahi çekinmeden baş vurabilirler. Zeki insanlar bu gibi hareketlere karşın görmezden gelme yöntemini kullanırlar. Unutmayın çamur atmak, öfkelendirmekte olumsuz insanların en büyük özellikleri arasındadır.

Kendilerine sürekli acıyan insanları ve narsistleri asla şımartmazlar

Olumsuz insanlar, sizin ona acımanızı ve onun isteklerini yerine getirmenizi isterler. Acıma duygusuna ve narsistlik duruma dikkat ederler.

Olumsuz insanlar çevrelerini acımasızca yargılarlar

Zeki insanlar olumsuz insanların bu yargılamalarını ciddiye almazlar.

Zeki insanlar duygularını kontrol edebilirler

Duygu dünyamız her ne kadar karmaşık görülse de zeki insanlar kendi duygularını kontrol edebilirler

Zeki insanlar soruna değil, çözüme odaklanırlar

Soruna odaklanmak olumsuz insanların işidir, önemli olan çözüme odaklanmaktır.

ZEKİ İNSANLARDA BULUNAN 8 ÖZELLİK

video


Maile Gönder