Akciğeri kısa sürede temizleyen mucizevi besinler


Akciğeri kısa sürede temizleyen mucizevi besinler

Yaklaşan kış mevsiminde soğuklar nedeniyle akciğerimizde sorunlar olabiliyor. Akciğer sağlığını korumada ise bazı besinler büyük önem taşıyor. Öyle ki akciğerinizin kısa sürede temizlenmesi için mucizevi özelliğe sahip bazı bitkileri tüketmenin yanında buharını solumak bile yetiyor. Özellikle sigara içen kişilerde zararı kısa sürede yok ediyor.

Taze okaliptüs çayının buharını solumak öksürük ve bronşite iyi gelir.

 

-Akciğer, yaşamsal faaliyetlerimizi devam ettirebilmemiz için en önemli organımızdır. Kış gelmesiyle birlikte, hava kirliliği ve sigara kullanımı da eklenince akciğer rahatsızlıkları artıyor. Siz de akciğerinizin temizlenmesi için bazı besinleri tüketebilirsiniz. Öyle ki akciğerinizin temizlenmesi için tüketeceğiniz bazı bitkileri solumanız bile yetiyor. Bu bitkiler özellikle sigara içen kişilerde zararı kısa sürede yok ediyor.

İşte size akciğerinizi kısa sürede temizleyecek mucizevi besinler.

Ekinezya:

 Soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde kullanılır. Bitkinin kökleri çeşitli akciğer enfeksiyonlarında yardımcıdır.

Okaliptüs:

 Okaliptüs doğal bir antibiyotik olmasının yanı sıra içinde yağlar barındırır. Bu uçucu yağlar, akciğer enfeksiyonlarına iyi gelir, kan basıncını arttırarak kanın çoğalmasını sağlar. Öksürük şuruplarında, boğaz pastillerinde bu kimyasal yağ kullanılır. Taze okaliptüs çayı bronşit ve sinüzite iyi gelir. Buharını solumak öksürük ve bronşite iyi gelir.

Keçiboynuzu:

Özellikle sigara içenler için keçiboynuzu çok faydalıdır. 5 adet keçiboynuzu 1 litre suda kaynatılır ve aç karna içilirse sigaranın verdiği zararı düzeltmeye yardımcı olur.

Sarımsak:

Sarımsak kuvetli bir antioksidan olmasının yanı sıra, içinde bol miktarda bulunana alisin kimyasalı ile akciğerleri temizler.

Zencefil:

Çok kuvetli bir antioksidan olan zencefil, akciğerleri temizler. Çeşitli toksinleri, mukusu ve istenmeyen parçacıkları akciğerlerden atmaya yardımcıdır. Bu nedenle zencefil çayı veya zencefili direk olarak yiyebilirsiniz.

Ebegümeci: 

Kaynar suda 1 miktar ebegümeci kaynatılır ve 5-6 saat sonra aç karına 1 bardak içilir. Bu uygulama ile, akciğerlerde ki sigara etkileri yavaşlatılır. Ebegümeci, ayrıca balgam attırır, akciğer kanserini engeller.


Send this to a friend