Leke çıkarma yöntemleri nelerdir?

Leke çıkarma yöntemleri nelerdir? 5

En inatçı lekeleri çıkarmanın bile bazı yolları var!

İşte 12 inatçı leke ve onları çıkarma teknikleri…

Çimen lekesi nasıl çıkar?

unnamed

1 litre su ile bir yemek kaşığı sulu amonyağı karıştırın. Bu karışımla lekeyi ıslatın, sünger ya da peçete ile ovun.

Mürekkep lekesi nasıl çıkar?

Pamuğa alkol döküp yavaşça lekeyi ovalayın. Ayrıca 1’e 1 ölçeğinde sulu amonyak ve etil alkolü karıştırarak lekeyi ovalayabilirsiniz. Unutmayın, mürekkep lekelerinde en iyi sonucu yıkamadan alırsınız.

Yağ lekesi nasıl çıkar?

Leke yeni oluştuysa, üzerine 2-3 kat peçete koyun. Leke çıkana kadar kıyafetinizi ütüleyin. Eğer bu taktik lekeyi tamamen çıkarmaya yardımcı olmuyorsa, gaz yardımıyla temizleyin.

Ruj lekesi nasıl çıkar?

Lekelenen kıyafetin üzerine peçete koyup ters çevirin. Çevirdiğiniz tarafta lekenin üzerine alkol dökün ve silin. Daha iyi sonuç almak için peçeteleri değiştirmeyi unutmayın.

Oje lekesi nasıl çıkar?

oje lekesi one cikarilmis gorseljpg 800x400

Lekelenen tarafı ters çevirin ve pamuk üzerine aseton dökerek leke çıkana kadar ovalayın.

Meyve suyu lekesi nasıl çıkar?

Bu yöntem tüm meyve lekelerini kapsamasa da çoğunu geçiriyor. Bir tutam pamuğa sirke dökün ve lekeye bastırın. Daha sonra kıyafeti soğuk suyla durulayın. Diğer yöntem ise, yeni oluşmuş lekeye tuz koyun. Böylece fazla nem emilecek ve lekenin dağılması önlenecektir. Ardından sıcak suyla yıkayabilirsiniz.

Kan lekesi nasıl çıkar?

Kan lekesini çıkarmak için, lekeye sulu amonyak ekleyip, 10-15 dakika bekleyin. Eğer hala leke varsa sabun ile yıkayın.

Çikolata lekesi nasıl çıkar?

Eğer leke yeni oluştuysa, üzerine tuz dökün ve sünger ile sıcak suda yıkayın. Eski lekelerde ise, 1’e 1 oranında sirke ve alkol kullanın.

Çamur lekesi nasıl çıkar?

Kirlenen kıyafetinizi, sıcak suya koyun ve bulaşık deterjanı ve beyaz sirke ekleyin. Biraz bekledikten sonra sıcak suda durulayın.

leke 16 9 1541157078

Ter lekesi nasıl çıkar?

1 çay kaşığı bulaşık deterjanı, 3-4 çay kaşığı oksijenli su ve 2 çay kaşığı sodayı karıştırın. Karışımı lekenin üzerine dökün, biraz bekledikten sonra suyla yıkayın.

Ayrıca ter lekesini çıkarmak için sıcak su ile sirkeyi de kullanabilirsiniz.

Bira lekesi nasıl çıkar?

Su karışımına gliserin, amonyak ve etilalkolü 8:1:1:1 ölçeğinde ekleyin ve lekeye sürün. Bu taktik aynı zamanda şampanya lekelerinde de işe yarıyor.

Şarap lekesi nasıl çıkar?

Yeni lekeleri silmek için, sıcak su ve sirkeyi pamuğa dökerek lekeyi ovalayın. Eğer leke eski ise, 0.03 ölçeğinde sitrik asidi bir bardak suyla karıştırın. Leke hala geçmediyse, 1 yemek kaşığı oksijenli su ve amonyak solüsyonunun karışımı ile lekeyi ovun.

HaberTürk

Ağlıyor musun?

Ağlıyor musun?

Boş boş bakmak epilepsi habercisi

Boş boş bakmak epilepsi habercisi