Saç boyası iyi mi akıtılır? Saç boyasını akıtmak için bitkisel çözüm önerileri

Saç boyası iyi mi akıtılır? Saç boyasını akıtmak için bitkisel çözüm önerileri 1

Hanımefendiler saçlarındaki beyazları kapatmak ya da bazı dönemlerde saç rengi ile oynamak için belirli aralıklarla saçlarını boyatırlar. Sadece kimi zaman seçtiğiniz boya rengi saçlarınızda istediğiniz etkiyi vermeyerek, görünüm olarak da çirkin olabilir. Oluşan bu görüntüyü kısa sürede yok etmek hem de saçlarınızdaki kimyasal boyayı akıtmak için hazırlamış olduğumuz bitkisel şekilleri kullanabilirsiniz.

Her hanım kuaföre giderken hayal etmiş olduğu ve beğenmiş olduğu saçlara kavuşmayı ister. Fakat bu istediğiniz saç renkleri ya da modeller kimi zaman teknik hatalar kimi zaman de kişinin saç yapısından dolayı hayal kırıklığı yaşanacak sonuçlara niçin olabilir. Bu durumu kurtarmak için tekrardan saçı boyamak saçların yıpranmasına niçin olurken bununla beraber dökülerek azalmasını da sağlar. Beğenmediğini saç renginden kısa sürede kurtulmak istiyorsanız ne olursa olsun kimyasalların haricinde organik şekilleri denemelisiniz. Zira saç boyası saçı oldukça yıpratır. Üstüne tekrardan kimyasal bir işlem yapmak saçlarınızın parlaklığının gitmesine aşırı dökülmesine niçin olacaktır. Saç uzmanlarından aldığımız bilgilere gore saç boyasını akıtan şekilleri sizlerle paylaşıyoruz.

BULAŞIK DETERJANI İLE SAÇ BOYASI AKITMA

MALZEMELER

3 yiyecek kaşığı karbonat
4 yiyecek kaşığı kepek önleyici içerikli şampuan
1 yiyecek kaşığı sıvı bulaşık deterjanı
Duş bonesi

YAPILIŞI

Bir kasenin içinde tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Ondan sonra saçlarınıza sürün. Peşinden duş bonesi ya da streç filmle kapatın. 20 dakika beklettikten sonrasında ılık su ile durulayın.

2-3 gün bu yöntemi deneyin.

KARBONAT VE SİRKEYLE SAÇ BOYASI AKITMA

Bir kasenin içinde 2 yiyecek kaşığı karbonatı duru su ile karıştırın. Karışımı ıslak saçlarınıza güzelce sürün.

10 dakika kadar beklettikten sonrasında ılık su ile durulayın. Peşinden sirke, su ve kokusunu sevdiğiniz bir esans yağ ile karıştırıp saçlarınıza dökün.

Bu karışımı sürdükten sonrasında saçlarınızı yıkamanıza gerek yok.

4 gün üst üste bu karışımı uygulayın.

EPSOM TUZU İLE SAÇ BOYASI AKITMA

Bir yiyecek kaşığı kadar karbonatı gene 1 yiyecek kaşığı epsom tuzunu 1 bardak suyun içinde karıştırın. Peşinden saçlarınızın tamamına sürüp 20 dakika beklemeye alın.

Beklettikten sonrasında saçlarınızı organik içerikli bir şampuan ile yıkayıp, güzelce nemlendirin.

3 gün üst üste uyguladığınızda değişimi siz de farkına varacaksınız.

Epidural (düzgüsel) doğum nedir? Ağrısız doğum iyi mi yapılır? 1

Epidural (düzgüsel) doğum nedir? Ağrısız doğum iyi mi yapılır?

Kadınlara hediye alınabilecek aksesuar modelleri 2021 1

Kadınlara hediye alınabilecek aksesuar modelleri 2021