Kalanşo çiçeği nasıl bakılır? Kalanşo çiçeği nasıl çoğaltılır?

Kalanşo çiçeği nasıl bakılır? Kalanşo çiçeği nasıl çoğaltılır? 1

Aydınlık ve havadar yerleri sevmenin yanı sıra herhangi bir ortam gözetmeksizin sevginizi kazanan Kalanşo çiçeği, bakımı ile sizleri yormayacak bir çiçek türlerindendir. Yazın gelişimini oturtan Kalanşo, yazın bitimiyle de tomurcuklanmaya başlamaktadır. Peki, Kalanşo çiçeğinin bakımı için yapmanız gerekenler nelerdir? Çoğaltılması nasıl yapılır? İşte, yanıtlar…

Afrika ve Asya kökenli tropik bir bitki olan Kalanşo çiçeği, Kalanşo türlerinin çoğu Madagaskar’da bulunmaktadır. Kalanşo bitkisinin salon çiçeği olarak tercih edilmesinin nedenlerinden az yer kaplamaları ve narin görünümleridir. Yaprakları uzun değildir. Bu nedenle yapraklarına çarpma gibi durumlar yaşanmamaktadır. Canlı çiçeklere sahip Kalanşo, her türlü ev ortamına ayak uydurmakta zorluk yaşamaz. Harika bir ev aksesuarı olarak kullanılabilirler. Sulu yaprakları onun besin kaynağıdır ve zor koşullarda hayatta kalabilmesini sağlamaktadır. Bakımı ve çoğaltılması çok pratik bir çiçek olan Kalanşo’ya evinizde rahatlıkla bakabilirsiniz. Kalanşo çiçeği bakımı hakkında tüm merak edilenleri haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz. Konunun içeriği için sayfamızın altına göz gezdiriniz…

KALANŞO ÇİÇEĞİ BAKIMI

Kalanşo çiçeğinin toprağını ayda bir defa gübre katınız. Çiçekleri kuruduğunda budama makası ile sağlam yapraklara zarar vermeden kesiniz.

Tam bir yaz çiçeği olan Kalanşo çiçeğini, yazın gölgede kışın ise güneş alan bir yerde bakabilirsiniz. 

– Kalanşo çiçeği bakımı son derece basit bir çiçektir. Güneşe ihtiyaç duymaktadır ancak direkt gelen güneş ışınlarına kesinlikle maruz bırakmayınız.

Kalanşo çiçeğinin toprağını havalandırdıktan sonra vitamin ve protein takviyesi yapabilir, yumurta kabuklarını kırıp toprağın üzerine serpiştirebilirsiniz.

Kalanşo çiçeği kışın haftada 1 gün yazın ise haftada 2 gün sulamanız gerekmektedir. Toprak tamamen kuruduğunda bu miktardan daha fazla su verebilirsiniz.

–  Kalanşo çiçeğinin bir dalını kırınız ve suda bekleterek köklendirebilirsiniz. Köklendikten sonra toprağa ekme işlemini gerçekleştiriniz. Kalanşo çiçeğini bir yapraktan bile çoğaltabilirsiniz.

Çılbır nedir ve çılbır nasıl yapılır? En kolay çılbır tarifi

Çılbır nedir ve çılbır nasıl yapılır? En kolay çılbır tarifi

Zayıflarken yüzün çökmemesi için ne yapılmalı? 1

Zayıflarken yüzün çökmemesi için ne yapılmalı?